11 март куни Кўксарой қароргоҳида Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғизистон Президенти Садир Жапаровнинг музокаралари бўлиб ўтди. Унда икки мамлакат ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик, ишонч ва стратегик шерикликка асосланган муносабатларни янада мустаҳкамлаш ва ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
Музокаралар якунида кўп қиррали Ўзбекистон – Қирғизистон шериклигининг деярли барча йўналишларини қамраб олган 22 та ҳужжат имзоланди.
Қирғизистон раҳбари бугун, 12 март куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг иккала палатаси раҳбарлари ва Бош вазири билан учрашувлар ўтказди.
Президент Шавкат Мирзиёев ва Президент Садир Жапаров Кўксарой қароргоҳидаги Фахрий меҳмонлар хиёбонига кўчат ўтқазди.
Қирғизистон Президентининг мамлакатимизга ташрифи доирасида 11 март куни Яшнобод туманидаги Технопаркда Ўзбекистон – Қирғизистон бизнес форуми ва Ишбилармонлар кенгашининг биринчи йиғилиши бўлиб ўтган эди. Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ҳамроҳлигида мазкур Технопаркка ташриф буюриб, Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган маҳсулотлар кўргазмаси билан танишди.

11 марта в резиденции Куксарой состоялись переговоры Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и Президента Кыргызстана Садыра Жапарова.
В их ходе обсуждены вопросы дальнейшего укрепления и развития взаимосвязей двух стран, основанных на дружбе, добрососедстве, доверии и стратегическом партнерстве.
По итогам переговоров было подписано 22 документа, охватывающих почти все направления узбекско-кыргызского сотрудничества.
Глава Кыргызстана сегодня, 12 марта, провел переговоры с руководителями обеих палат Олий Мажлиса и с Премьер-министром Республики Узбекистан.
Президент Шавкат Мирзиёев и Президент Садыр Жапаров посадили дерево на Аллее почетных гостей в резиденции Куксарой.
В рамках визита Президента Кыргызстана в нашу страну 11 марта на территории технопарка «Яшнабад» состоялись узбекско-кыргызский бизнес-форум и первое заседание Делового совета. Высокопоставленные гости ознакомились с организованной в технопарке выставкой “Сделано в Узбекистане”.