Nyu-York shahridagi terrorchilik harakati oqibatida begunoh kishilarning qurbon bo‘lgani munosabati bilan chuqur hamdardligimni qabul qilgaysiz.
Ushbu qabih va shafqatsiz jinoyatni hech narsa bilan oqlab bo‘lmaydi. Biz har qanday shakl va ko‘rinishdagi ekstremizm va terrorizmni keskin qoralaymiz.
Sodir etilgan fojia zamonamizning bunday g‘ayriinsoniy xavf-xatarlariga qarshi kurashish yo‘lida butun xalqaro hamjamiyat sa’y-harakatlarini birlashtirish zaruratini yana bir bor tasdiqlaydi. O‘zbekiston ushbu terrorchilik harakatini surishtiruv ishlariga ko‘mak ko‘rsatish uchun bor kuch va vositalarini ishga solishga tayyor.
Biz Amerika Qo‘shma Shtatlari xalqi bilan har tomonlama birdam ekanimizni izhor etamiz.
Qurbon bo‘lganlarning oila a’zolari va yaqinlariga chuqur hamdardlik tuyg‘ularimizni yetkazib qo‘yishingizni so‘rayman. Jarohat olganlarni esa tez fursatlarda sog‘ayib ketishini tilayman.

Примите мои искренние соболезнования в связи с террористическим актом в г. Нью-Йорке, унесшим жизни невинных мирных граждан.
Этому безжалостному и крайне жестокому преступлению не может быть никакого оправдания. Мы решительно осуждаем любые формы и проявления экстремизма и терроризма.
Случившаяся трагедия вновь подтверждает необходимость объединения усилий всего международного сообщества в противодействии таким бесчеловечным вызовам современности. Узбекистан, со своей стороны, готов задействовать все силы и средства для оказания содействия в расследовании данного террористического акта.
Мы выражаем чувства всесторонней солидарности народу Соединенных Штатов Америки.
Прошу передать слова сочувствия и поддержки родным и близким погибших, а также пожелания скорейшего выздоровления всем пострадавшим.