O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida Yevropa Ittifoqining sanksiyalar bo‘yicha maxsus vakili Devid O’Sallivan boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston va YeI o‘rtasidagi, eng avvalo savdo-iqtisodiy sohadagi ko‘p qirrali sheriklikning turli jihatlari ko‘rib chiqildi.
Keyingi yillarda, shu jumladan YeIning «GSP+» preferensiyalar tizimi doirasida o‘zaro savdo hajmi, qo‘shma korxonalar va investitsiya loyihalari soni oshib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.

В рамках программы Ташкентского международного инвестиционного форума Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с делегацией Европейского Союза во главе со специальным посланником по санкциям Дэвидом О’Салливаном.
Были рассмотрены различные аспекты многопланового партнерства между Узбекистаном и ЕС, прежде всего в торгово-экономической сфере.
С удовлетворением отмечены наблюдаемый в последние годы рост объёмов взаимной торговли, увеличение количества совместных предприятий и инвестиционных проектов, реализуемых в условиях преференциальной системы ЕС «GSP+».