Сеул, 23 ноябрь. ЎзА махсус мухбири Абу Бакир Ўрозов хабар қилади.
Корея Республикаси Президентининг “Чонг Ва Дэ” (“Мовий сарой”) қароргоҳида Ўзбекистон Республикаси Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.
Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди. Икки мамлакат давлат мадҳиялари янгради. Президентлар фахрий қоровул сафи олдидан ўтдилар.
Шавкат Мирзиёев ва Мун Чжэ Иннинг тор доирадаги музокарасида ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг узоқ истиқболга мўлжалланган устувор йўналишлари, томонларни қизиқтирган долзарб минтақавий ва халқаро масалалар юзасидан атрофлича фикр алмашилди.

В резиденции Президента Республики Корея Чонг Ва Дэ (Голубой дворец) состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Прозвучали государственные гимны двух стран. Президенты обошли строй почетного караула.
Шавкат Мирзиёев и Мун Чжэ Ин в ходе переговоров в узком формате обменялись мнениями по приоритетным направлениям дальнейшего развития двустороннего сотрудничества на долгосрочную перспективу, а также региональным и международным вопросам, представляющим взаимный интерес.