Россия Федерациясининг Екатеринбург шаҳрида бокс бўйича бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида юқори натижаларга эришган спортчи ва мураббийлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимизда спорт соҳасини ривожлантиришга қаратилган кенг кўламли ишлар ва яратилаётган шароитлар туфайли спортчиларимиз томонидан улкан ютуқлар қўлга киритилмоқда.
Хусусан, жорий йилнинг 6-22 сентябрь кунлари Россия Федерациясининг Екатеринбург шаҳрида дунёнинг 80 га яқин мамлакатлари ўртасида бокс бўйича бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида миллий терма жамоамиз вакиллари юксак азму шижоат ва маҳорат намунасини кўрсатиб, биринчи ўринни эгаллаганлиги ҳамда Ватанимизнинг халқаро миқёсдаги шон-шуҳратини тараннум этишга катта ҳисса қўшганлиги, юртимизда спортни кенг оммалаштириш, соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, ёшлар онгида миллий ғурур, она Ватанга муҳаббат ва садоқат туйғуларини кучайтириш борасидаги муносиб хизматлари учун қуйидагилар фахрий унвон ва медаллар билан мукофотлансин:
«Ўзбекистон ифтихори»
Жалолов Баҳодир
Исомиддин ўғли
Бокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Мирзахалилов Миразизбек Мирзакарим ўғлиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Курбанов Марат ГалиевичБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи
Қиличев Тўлкин МахмуровичРеспублика ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг бокс бўйича мураббийи
Эркаев Баходир ТургуновичФарғона вилояти ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи
Зоиров Шахобидин ШокировичБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Батуров
Бобо-Усмон Шамсутдин ўғли
Рўзметов Дилшодбек Юсупбай ўғлиБокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Ахмедов Бурхон БахрамовичПахтакор туманидаги болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бокс бўйича мураббийи, Жиззах вилояти
Қиличев Фарруҳ КомиловичЧирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг бокс бўйича бош мураббийи, Тошкент вилояти

О награждении группы спортсменов и тренеров, добившихся высоких результатов на чемпионате мира по боксу, проходившем в городе Екатеринбурге Российской Федерации
Благодаря широкомасштабной работе и создаваемым условиям, направленным на развитие спорта в стране, наши спортсмены добиваются высоких результатов.
За блестящую победу национальной сборной команды нашей страны на чемпионате мира по боксу, проходившем 6-22 сентября этого года в городе Екатеринбурге Российской Федерации, занятое первое место среди представителей около 80 стран мира, проявленную твердую спортивную волю, профессионализм и мастерство, достойный вклад в повышение международного авторитета и престижа нашей Родины, широкую популяризацию спорта в республике, формирование здорового и гармонично развитого молодого поколения, укрепление в его сознании чувств национальной гордости, любви и преданности Родине присвоить почетные звания и наградить медалями:
«Ўзбекистон ифтихори»
Жалолову Баходиру Исомиддин угличлену национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Мирзахалилову Миразизбеку Мирзакарим угличлену национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Курбанову Марату Галиевичуглавному тренеру национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Киличеву Тулкину Махмуровичутренеру по боксу республиканской специализированной школы-интерната олимпийского резерва
Эркаеву Баходиру Тургуновичутренеру по боксу специализированной детско-юношеской спортивной школы Ферганской области
Зоирову Шахобидину Шокировичучлену национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Батурова Бобо-Усмона Шамсутдин угличлена национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Рузметова Дилшодбека Юсупбай угличлена национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Ахмедова Бурхона Бахрамовичатренера по боксу детско-юношеской спортивной школы Пахтакорского района, Джизакская область
Киличева Фарруха Комиловичаглавного тренера по боксу Чирчикской специализированной школы-интерната олимпийского резерва, Ташкентская область