Хотира ва қадрлаш куни ҳамда Иккинчи жаҳон урушидаги Ғалабанинг 77 йиллиги муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев номига хорижий давлатлар раҳбарлари ва таниқли сиёсий арбобларидан, халқаро ташкилотлар раҳбарларидан қутловлар келмоқда.
Хорижий ҳамкорлар ўз қутловларида кўп миллатли Ўзбекистон халқининг Буюк Ғалабага қўшган улкан ҳиссасини алоҳида қайд этганлар.
Табрикномаларда бугунги эркин ва тинч ҳаётимиз йўлида жанг майдонида чинакам қаҳрамонлик, мислсиз жасорат ва матонат кўрсатган, фронт ортида фидокорона меҳнат қилган фахрийларимизга чуқур ҳурмат-эҳтиром ва миннатдорлик билдирилган.
Ўзбекистон Президенти ва халқига мустаҳкам соғлик, бахт-саодат, фаровонлик, мамлакатимизга барқарор тараққиёт ва равнақ тилаклари изҳор этилган.

В связи с Днем памяти и почестей и 77-й годовщиной Победы во Второй мировой войне на имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают поздравительные послания глав государств и видных политических деятелей зарубежных стран, а также руководителей международных организаций.
В своих посланиях зарубежные партнеры особо отмечают огромный вклад многонационального народа Узбекистана в Великую Победу.
Выражаются чувства глубокого уважения и признательности нашим ветеранам, показавшим настоящий героизм, безграничное мужество и стойкость на полях сражений, самоотверженно трудившимся в тылу во имя свободы
и нынешних мирных дней.
Президенту и народу Узбекистана адресуются искренние пожелания здоровья, счастья, благополучия, устойчивого развития и процветания нашей страны.