Toshkent viloyati hokimi Tokioda boʻlib oʻtadigan yozgi Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanmalarni qoʻlga kiritgan sportchilarga avtomashina berdi. Xabaringiz bor, pandemiya tufayli Tokio…
70
Qoraqalpogʻistonda tuman va tarmoqlarni rivojlantirish boʻyicha ustuvor yoʻnalishlar belgilandi
Qoraqalpogʻiston Respublikasi Joʻqorgʻi Kengesining navbatdan tashqari sessiyasida hududni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish masalalariga alohida eʼtibor qaratildi. Oxirgi toʻrt yilda oʻnlab yirik toʻqimachilik, farmatsevtika,…
Jahon hamjamiyatiga manzur takliflar
Prezidentimiz Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasining 75-sessiyasida oʻzbek tilida nutq soʻzlab, har bir insonning asosiy huquq va erkinliklarini va farovonligini…
64
13 yoshida jahon chempionati shohsupasiga koʻtarilgan oʻzbek oʻgʻloni
Mamlakatimizda aholi, ayniqsa, yoshlarning sport bilan muntazam shugʻullanishi uchun keng imkoniyatlar yaratilayotgani, chekka hududlarda ham zamonaviy sport majmualari, bolalar va…
Samimiyati baland inson yodi
Oʻzbekiston xalq artisti va koʻplab mukofotlar sohibi Otajon Xudoyshukurov oʻzining odamiyligi va kamtarligi bilan sanʼat ahli orasida ajralib turar edi….
77
Nukus shahrida opera va baxshichilik sanʼati maktabi ochildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2-oktyabr kuni Qoraqalpogʻiston Respublikasi Joʻqorgʻi Kengesining navbatdan tashqari sessiyasida ishtirok etish, hududdagi bunyodkorlik ishlari, yirik…
75
Joʻqorgʻi Kengesga Rais saylandi
Nukus shahrida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Joʻqorgʻi Kengesining navbatdan tashqari sakkizinchi sessiyasi boshlandi. Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ishtirok etmoqda. Yigʻilishni…
145
Oʻzbekistonda USAIDning ikki tomonlama vakolatxonasi ish boshladi
AQSH Xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID) ning Oʻzbekistondagi ikki tomonlama vakolatxonasi ishga tushdi. Oʻzbekistonda toʻlaqonli missiya tashkil etilishi USAIDga Oʻzbekiston hukumatining…
Toʻy va marosimlarga 30 kishidan ortiq odam chaqirgan fuqarolar jarimaga tortilmoqda
Mamlakatimizda karantin talablari yumshatilib, maxsus komissiyaning qaroriga muvofiq joriy yil 1-iyundan boshlab oilaviy tantana, toʻy, maʼraka va marosimlarni 30 kishilik…
Tramp koronavirusga chalindi
AQSH prezidenti Donald Tramp va uning rafiqasi Melaniya koronavirusga chalindi. Bu haqda uning oʻzi Twitter sahifasida yozgan. AQSH rahbarining maʼlum…
Nukusda boʻlajak shifokorlar Kanada standarti boʻyicha oʻqiydi
Qoraqalpogʻiston tibbiyot institutida Oʻzbekiston Innovatsion sogʻliqni saqlash milliy palatasi koʻmagida tibbiyot sohasi mutaxassislarini Kanada standarti boʻyicha oʻqitish loyihasini amalga oshirish…
67
HAMDARDLIK
Oʻzbekiston ilm-fani ogʻir judolikka uchradi. Atoqli adabiyotshunos olim, Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi Toʻra Mirzayev shu yil 29-sentyabr kuni 84…
MUALLIM…
Sheʼriy lahza Muallim, ustozim, noni halolim, Kamtar tabassuming oʻzi bir bayot. Sening mehring porlab turmaganda gar, Mayoqsiz kemaday qolardi hayot….
Yangi Oʻzbekiston ostonasi maktabdan boshlanadi
Toshkentdagi Xalqaro kongress markazida 1-oktyabr – Oʻqituvchi va murabbiylar kuniga bagʻishlangan tantanali marosim boʻlib oʻtdi. Bayram tadbirida oʻqituvchi va murabbiylar,…

Определены приоритеты развития районов и отраслей Каракалпакстана
Отмечалось, что разработаны меры на ближайшие 3 года для ускорения развития всех сфер жизни Каракалпакстана. Для каждого района определены «точки…
Молодежь приняла присягу
Около тысячи военнослужащих батальонов мобилизационного призывного резерва Нукусского и Ургенчского гарнизонов Северо-Западного военного округа приняли присягу на верность Родине. Об…
65
Избран Председатель Жокаргы Кенеса
В Нукусе началась внеочередная восьмая сессия Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан. В мероприятии принимает участие Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев. Заседание…
Президент отбыл в Нукус
Президент Шавкат Мирзиёев 2 октября отбыл в город Нукус для участия во внеочередной сессии Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан. В ходе поездки…
Шавкат Мирзиёев поздравил Си Цзиньпина
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил поздравление Председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину в связи с национальным праздником – Днем образования…
Поздравление Президенту Кипра
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Президента Республики Кипр Никоса Анастасиадиса с Днем независимости. УзА
Указ Президента Республики Узбекистан За достойный вклад в развитие системы образования нашей страны в соответствии с международными стандартами, успешную реализацию…
О награждении представителей просветительского движения джадидизма
Указ Президента Республики Узбекистан За выдающийся вклад, внесенный просветительской деятельностью и самоотверженным служением в чрезвычайно сложный период истории нашей Родины…
Дорогие соотечественники! Уважаемые учителя и наставники! Я рад встретиться с вами накануне всенародного праздника 1 октября – Дня учителей и…