Ko‘ksaroyda Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidenti Muhammad Ashraf G‘anini rasmiy kutib olish marosimi bo‘ldi.
Ikki mamlakatning davlat madhiyalari yangradi. Prezidentlar faxriy qorovul safi oldidan o‘tdilar.
Shundan so‘ng O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidenti Ashraf G‘anining tor doiradagi muzokaralari boshlandi.
Muloqotda ikki mamlakat o‘rtasidagi hamkorlikning dolzarb mavzulari ko‘rib chiqildi. Mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik masalalar, xususan, terrorizm, ekstremizm va narkotrafikka qarshi kurashish, Markaziy Osiyoda xavfsizlikni mustahkamlash yuzasidan fikr almashildi.

В резиденции Куксарой состоялась церемония официальной встречи Президента Исламской Республики Афганистан Мохаммада Ашрафа Гани.
Прозвучали государственные гимны двух стран. Президенты обошли строй почетного караула.
Затем начались переговоры Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Исламской Республики Афганистан Мохаммада Ашрафа Гани в узком формате.
В ходе диалога были рассмотрены актуальные вопросы сотрудничества двух стран. Стороны обменялись мнениями по вопросам регионального и международного значения, в частности, противодействия терроризму, экстремизму и наркотрафику, укрепления безопасности в Центральной Азии.