Bu nufuzli musobaqada 107 ta mamlakatdan 600 dan ortiq bokschilar ishtirok etdi. O‘zbekiston milliy terma jamoasi barcha 13 vazn toifasida qatnashdi. Vakillarimiz bugungacha 9 ta medalni naqd qilib bo‘lgan edi.
Davlatimiz rahbari 13 may kuni yurtimiz bokschilari ishtirokidagi final janglarini kuzatdi. Qizg‘in va murosasiz o‘tgan bahslarda Asadxo‘ja Mo‘ydinxo‘jayev qozog‘istonlik Dulat Bekbauovni, Hasanboy Do‘smatov fransiyalik Bilal Bennamani, Bahodir Jalolov kubalik Alexandro Arzolani yengib, oltin medalni qo‘lga kiritdi.
G‘oliblarga medallar va chempionlik kamarlarini Prezident Shavkat Mirziyoyev topshirdi. Shuningdek, ularga Xalqaro boks assotsiatsiyasi (IBA) tomonidan ajratilgan mukofot pullari beriladi.
Musobaqaning so‘nggi kunida yana to‘rt nafar bokschimiz ringga chiqadi. Jahon chempionati 14 may kuni yakunlanadi.

Президент Шавкат Мирзиёев посетил спортивный комплекс «Humo Arena» и посмотрел состязания чемпионата мира по боксу.
В престижном турнире участвуют более 600 боксеров из 107 стран мира. Национальная сборная Узбекистана представлена во всех 13 весовых категориях. До сегодняшнего дня наши боксеры уже завоевали 9 медалей.
13 мая глава государства посмотрел финальные бои с участием боксеров нашей страны. В захватывающих и бескомпромиссных поединках золотые медали завоевали Асадхужа Муйдинхужаев, победивший Дулата Бекбауова из Казахстана, Хасанбой Дусматов, одолевший Билала Беннаму из Франции, и Баходир Жалолов, одержавший верх над кубинцем Алехандро Арзолой.
Президент Шавкат Мирзиёев вручил золотые медали и чемпионские пояса победителям. Они получат также денежные призы от Международной боксерской ассоциации (IBA).