Ҳурматли Президент жаноблари!
Хитой Халқ Республикаси ва Ўзбекистон Республикаси ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 30 йиллиги муносабати билан Хитой ҳукумати ва халқи номидан ҳамда шахсан ўз номимдан Сизга ва Сиз орқали дўст Ўзбекистон халқига самимий табриклар ва энг эзгу тилакларимни билдиришгаижозат бергайсиз.
Дипломатик муносабатлар ўрнатилганидан буён ўтган 30 йилда Хитой-Ўзбекистон алоқалари изчил ривожланиб, муваффақиятларга эришди ҳамда тинчлик-тотувлик ва ўзаро манфаатли ҳамкорлик руҳидаги давлатлараро муносабатларнинг ёрқин намунасига айланди. Хусусан, мамлакатларимиз ислоҳотлар, очиқлик, тараққиёт ва қайта тикланиш борасида бир-биридан ўрганмоқда ва тажриба алмашмоқда, коронавирус пандемиясига қарши курашишда саъй-ҳаракатларини бирлаштириб, ўзаро ёрдамлашмоқда, бу эса ҳар томонлама стратегик шериклигимизнинг моҳиятини тўлиқ акс эттиради.
Мен Хитой-Ўзбекистон муносабатларининг ривожига катта аҳамият қаратмоқдаман ҳамда дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 30 йиллигидан фойдаланиб, Сиз билан биргаликда мамлакатларимиз ва халқларимиз фаровонлиги йўлида ҳар томонлама стратегик шериклик муносабатларимиз тарихида янги саҳифа очиш мақсадида бор куч ва имкониятларни ишга солишга тайёрлигимини билдираман.

По случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Китайской Народной Республикой и Республикой Узбекистан позвольте мне от имени правительства и народа Китая, а также от себя лично выразить Вам и в Вашем лице дружественному народу Узбекистана искренние поздравления инаилучшие пожелания.
За 30 лет с момента установления дипотношений китайско-узбекские связи развиваются со временем, добиваются успехов и послужили ярким примером межгосударственных отношений, отличающихся мирным сосуществованием и взаимовыгодным сотрудничеством. В частности, стороны учатся друг у друга и обмениваются опытом в процессе реформ, открытости, развития и возрождения, объединяют усилия и оказывают взаимную помощь в борьбе с пандемией коронавируса, что полностью показывает суть всестороннего стратегического партнерства.
Придаю большое значение развитию китайско-узбекских отношений, и пользуясь случаем 30-летия установления дипотношений, готов с Вами приложить совместные усилия с целью открытия новой страницы в истории китайско-узбекских отношений всестороннего стратегического партнерства на благо двух стран и народов.