Аббосова Лобар, “Маҳалла” телерадиоканали катта муҳаррири
| Фуқаролар йиғинларининг жамиятимиз ҳаётидаги ўрни ва нуфузини янада ошириш, ижтимоий ҳимоя, вояга етмаганлар билан ишлаш, маҳаллада ёшларни спортга кенг жалб этиш мавзуларидаги эшиттиришлари учун |
Бегниязова Қумар, “Туркистон” – “Молодёж Узбекистана” газеталарининг Қорақалпоғистон Республикасидаги махсус мухбири
| Мамлакатимизда ёшларга оид давлат сиёсатини тарғиб этишдаги фаол фуқаролик позицияси, турли кўринишдаги ёт ғоялар моҳияти очиб берилган публицистик материаллари учун |
Кенгбоев Жасур, “Оила даврасида” газетаси бош муҳаррири ўринбосари
| Маънавий-ижтимоий соҳалардаги ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти кенг ёритилган туркум мақолалари учун |
Мадраҳимова Фотима, ЎзЭОАВМА “Ижтимоий-сиёсий ток дастурлар тайёрлаш” лойиҳаси мухбири
| Ёшларни гиёҳвандлик, ахлоқсизлик, четдан кириб келаётган ҳар хил зарарли таъсирлардан, “оммавий маданият” ниқоби остидаги таҳдид ва хатарлардан асраш, фарзандларимизнинг маънавий оламини юксалтириш, уларни миллий ва умуминсоний қадриятлар руҳида тарбиялаш борасидаги туркум материаллари учун
|
Мударисов Ильдар, “Uzbekistan Today” газетаси масъул котиби вазифасини бажарувчи
| Мустақилликнинг халқимиз тақдиридаги ўрни-аҳамияти, юртдошларимизнинг ислоҳотлар жараёнидаги фаол иштироки, янги тараққиёт босқичида Ҳаракатлар стратегияси моҳиятига бағишланган туркум материаллари учун |
Ортиқхўжаева Гулбаҳор, www.adolatnashr.uz сайти муҳаррири
| Ёшлар ўртасида китобхонлик маданиятини оммалаштириш, интернет тармоғида миллий ўзбек адабиёти ютуқларини кенг тарғиб этишга қаратилган материаллари учун |
Раҳмонқулов Улуғбек, ЎзМТРК “Тошкент” телерадиоканали ДУК “Ижтимоий-сиёсий ва иқтисодий дастурлар” бош муҳарририяти катта муҳаррири
| Мамлакатимизни модернизациялаш ва янгилаш жараёнларининг бориши ҳамда юртимизда юз бераётган муҳим ижтимоий-сиёсий ва иқтисодий ислоҳотлар моҳияти чуқур очиб берилган таҳлилий материаллари учун |
Туленов Рустам, “Нұрлы жол” газетаси мухбири
| Республикада ҳукм сураётган тинчлик-тотувликни таъминлашда миллатлараро бағрикенглик тамойилининг қадр-қиммати акс эттирилган мақолалари учун
Турсунов Зафар, “Пойтахт” радиоси бош муҳаррири
| Халқимизнинг бой тарихий-маданий мероси, анъана ва қадриятларини тиклаш борасидаги кенг кўламли бунёдкорлик ишларига бағишланган эшиттиришлари учун |
Шерматова Гулшан, “Нуробод” газетаси бош муҳаррири вазифасини бажарувчи (Самарқанд вилояти)
| Ижтимоий ҳаётимиздаги долзарб муаммолар ечимига, давлат идораларининг халқ билан мулоқот борасидаги фаолиятига бағишланган таҳлилий мақолалари учун |

старший редактор телерадиоканала “Махалла”
За цикл передач на темы дальнейшего повышения роли махалли в жизни нашего общества, социальной защиты, работы с несовершеннолетними, широкого привлечения махаллинской молодежи к спорту
Бегниязова Кумар,
специальный корреспондент газеты “Туркистон”  –  “Молодежь Узбекистана” в Республике Каракалпакстан
За активную гражданскую позицию в пропаганде осуществляемой в нашей стране государственной молодежной политики, публицистические материалы о сути проявляющихся в различной форме чуждых идей
Кенгбоев Жасур,
заместитель главного редактора газеты “Оила даврасида”
За цикл статей, в которых широко освещены суть и значение реформ в духовно-социальной сфере
Мадрахимова Фотима,
корреспондент проекта «Подготовка общественно-политических ток-шоу» НАЭСМИ Узбекистана
За цикл материалов об ограждении молодежи от наркомании, безнравственности, различных проникающих извне вредных воздействий, угроз и вызовов под маской “массовой культуры”, повышении духовного мира наших детей, воспитании их в духе национальных и общечеловеческих ценностей
Мударисов Ильдар,
исполняющий обязанности ответственного секретаря газеты “Uzbekistan Today”
За цикл материалов, посвященных роли и значению независимости в судьбе нашего народа, активному участию наших соотечественников в процессе реформ, сути Стратегии действий на новом этапе развития
Ортикхужаева Гулбахор,
редактор сайта www.adolatnashr.uz
За материалы, направленные на популяризацию культуры чтения среди молодежи, широкую пропаганду в сети интернет достижений узбекской литературы
Рахмонкулов Улугбек,
старший редактор главной редакции «Общественно-политические и экономические программы» ГУП телерадиоканала “Тошкент” НТРК Узбекистана
За аналитические материалы, глубоко раскрывшие суть процессов модернизации и обновления нашей страны, проводимых важных общественно-политических и экономических реформ
Туленов Рустам,
корреспондент газеты “Нурлы жол”
За статьи, отражающие важность принципа межнациональной толерантности в укреплении царящих в нашей стране мира и спокойствия
Турсунов Зафар,
главный редактор радио “Пойтахт”
За радиопередачи, посвященные широкомасштабной созидательной работе в возрождении богатого историко-культурного наследия, традиций и ценностей нашего народа
Шерматова Гулшан,
исполняющая обязанности главного редактора газеты “Нуробод” (Самаркандская область)
За аналитические материалы, посвященные решению актуальных проблем в социальной жизни, деятельности государственных органов в сфере диалога с народом
Поощрительных премий творческого конкурса удостоены:
Абдуллаева Хадия корреспондент телеканала “Менинг юртим”
Абдурахмонов Санжар заместитель главного редактора газеты “Келажак бунёдкори” (Джизакская область)
Абдурахмонов Салим корреспондент газеты “Ишонч”
Авезов Амрулло корреспондент газеты “Овози тожик” по Бухарской области
Юлдашев Хаким фотокорреспондент газеты “Жамият”
Жураев Орифжон корреспондент газеты “Наманган  садоси”
Матчонова Интизор редактор Хорезмской областной телерадиокомпании
Менглиев Уктам редактор телерадиоканала “Узбекистон” НТРК Узбекистана
Норматова Мафтуна корреспондент радио “Камолот”
Зиятов Ахрор главный редактор “Маргилон  ТВ” (Ферганская область)
Рахмонов Искандар ветеран труда
Рахмонова Эльмира специальный корреспондент Андижанской областной телерадиокомпании НТРК Узбекистана
Умирова   Адиба редактор отдела газеты “Хуррият”
Шамсиддин Нодирбек Камариддин угли корреспондент телерадиоканала “Yoshlar teleradiokanali” НТРК Узбекистана