Республика Гидрометеорология марказининг хабар беришича, 5 декабрь куни Тошкентда ҳаво ўзгариб туради, қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Шимоли-шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 5-7, кундузи 0-2 даража совуқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Туман тушиши мумкин. Шимоли-шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 3-8 даража совуқ, кундузи 3 даража совуқ, 2 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Туман тушиши мумкин. Шимоли-шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 5-10 даража совуқ, кундузи 3 даража совуқ, 2 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё ва Қашқадарё вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Шимоли-шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 5-10 даража совуқ, кундузи 2 даража совуқ, 3 даража илиқ бўлади.
Сурхондарё вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Баъзи жойларда туман тушиши мумкин. Шимоли-шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 2-7 даража совуқ, кундузи 2-7 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Шимоли-шарқдан секундига 5-10 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 3-8 даража совуқ, кундузи 2 даража совуқ, 3 даража илиқ бўлади.
Республикамизнинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, баъзи жойларда қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Қор кўчиши хавфи бор. Шимоли-шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 10-15, айрим жойларда 18-20 даражагача, кундузи 3-8 даража совуқ бўлади.

По сообщениям Гидрометцентра республики, 5 декабря в Ташкенте переменная облачность, возможен небольшой снег, туман. Ветер северо-восточный 3-8 м/с. Температура ночью 5-7 мороза, днем 0-2 мороза.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Возможен туман. Ветер северо-восточный 7-12 м/с. Температура ночью 3-8 мороза, днем 3 мороза-2 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Возможен туман. Ветер северо-восточный 7-12 м/с. Температура ночью 5-10 мороза, днем 3 мороза-2 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской, Сырдарьинской и Кашкадарьинской областях переменная облачность, местами возможен небольшой снег, туман. Ветер северо-восточный 7-12 м/с. Температура ночью 5-10 мороза, днем 2 мороза-3 тепла.
В Сурхандарьинской области переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер северо-восточный 7-12 м/с. Температура ночью 2-7 мороза, днем 2-7 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, местами возможен небольшой снег, туман. Ветер северо-восточный 5-10 м/с. Температура ночью 3-8 мороза, днем 2 мороза-3 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, местами снег, возможен туман. Лавиноопасно. Ветер северо-восточный 7-12 м/с. Температура ночью 10-15 мороза, местами до 18-20 мороза, днем 3-8 мороза.