Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қозоғистон Республикаси биринчи Президенти Нурсултон Назарбоевнинг телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Қозоғистоннинг биринчи Президенти Ўзбекистон раҳбарини куни кеча мамлакатимизда бўлиб ўтган муддатидан илгари Президент сайловидаги ишончли ғалабаси билан самимий қутлади.
Ўзбекистон билан Қозоғистон ўртасидаги яхши қўшничилик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатлари изчил ривожланиб бораётгани катта мамнуният билан қайд этилди.
Бугунги кунда ҳамкорлик барча йўналишларда, шу жумладан савдо-иқтисодиёт, инвестиция, энергетика, транспорт-логистика, маданий-гуманитар ва таълим соҳаларида жадал ривожланиб бормоқда.

Состоялся телефонный разговор между Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым и первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым.
Первый Президент Казахстана тепло поздравил главу Узбекистана с убедительной победой на досрочных президентских выборах, состоявшихся в нашей стране накануне.
С глубоким удовлетворением отмечено поступательное развитие узбекско-казахских отношений добрососедства, стратегического партнерства и союзничества.
В настоящее время взаимодействие динамично развивается по всем направлениям, в том числе в торгово-экономической, инвестиционной, энергетической, транспортно-логистической, культурно-гуманитарной и образовательной сферах.