Prezident avtomobillar narxi borasida oʻz fikrini bildirdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Xorazm viloyati faollari bilan uchrashuvda avtomobillar narxi oshirilganiga oʻz munosabatini bildirdi.
– Mana koʻryapsizlar, avtosanoatimiz rahbarlari mashinalar narxini oshirishga qaror qilgani odamlarning noroziligiga sabab boʻldi. Bu iqtisodiy jihatdan kerakdir, lekin hozirgi sharoitda toʻgʻri emas. Biz xalqqa yengillik yaratishimiz lozim. Har bir qarorni yetti marta emas, yetmish marta oʻylash zarur. Avvalo xalqimizning sotib oluvchanlik qobiliyatini mustahkamlash kerak, – dedi Prezident.
Davlatimiz rahbari bozor iqtisodiyotiga oʻtish ogʻirligi, lekin mamlakatimiz shu yoʻldan borishini taʼkidladi.

Президент высказал мнение касательно цен на автомобили
На совещании с активом Хорезмской области Президент Шавкат Мирзиёев прокомментировал рост цен на автомобили.
— Вот, вы все видите, как решение руководителей нашего автопрома поднять цены на машины вызвало недовольство людей. Может это и целесообразно экономически, но в нынешних условиях неправильно. Мы должны облегчать жизнь народа. Каждое решение необходимо продумывать не семь, а семьдесят раз. Сперва необходимо укрепить покупательную способность нашего народа, — сказал Президент.
Глава государства отметил, что переход на рыночную экономику — сложный процесс, но наша страна продолжит идти по этому пути.