O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning tashrifi doirasida Sergeli tumanida amalga oshirilishi rejalashtirilgan iqtisodiy loyihalar taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Loyihalar juda ko‘p va rang-barang. Masalan, “Bek mega textile”, “Dara elite”, “Laura peri fashion”, “Orchid beauty” mas’uliyati cheklangan jamiyatlari to‘qimachilik mahsulotlari va tayyor kiyim-kechaklar ishlab chiqarish, “Original textile and print” jinsi matosidan kiyim, aksessuar va furnituralar tayyorlash, “Yella” korxonasi ayollar uchun palto va charm mahsulotlar ishlab chiqarishni rejalashtirgan.
“Orient confection” va “Sladus produce” mas’uliyati cheklangan jamiyatlari qandolat mahsulotlari, “Korton Osiyo” MCHJ meva-sabzavotlarni qadoqlash uchun gofra quti va lenta ishlab chiqarishni kengaytirmoqchi. “Aminovs company” korxonasining loyihasi maishiy texnika jihozlari, “Sentral asia”niki esa qurilish mixlari, temir simlar va elektrodlar ishlab chiqarishga yo‘naltirilgan.
Xizmat ko‘rsatish sohasidagi loyihalar ham talaygina. Xususan, “Nazm-nur progress” mas’uliyati cheklangan jamiyati zamonaviy kardiojarrohlik klinikasi tashkil etish, “Global medical center” shirkati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi faoliyatini kengaytirish, “Kilpyong leaders” MCHJ ko‘ngilochar bog‘ va biznes markazi qurishni maqsad qilgan.
Mazkur loyihalar natijasida eksportbop mahsulotlar ishlab chiqariladi, zamonaviy xizmatlar yo‘lga qo‘yiladi, yuzlab ish o‘rinlari yaratiladi.

В рамках посещения Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым Сергелийского района состоялась презентация планируемых к реализации экономических проектов.
Широк спектр предлагаемых проектов. Например, общества с ограниченной ответственностью “Bek mega textile”, “Dara elite”, “Laura peri fashion”, “Оrchid beauty” намечают организовать производство текстильной продукции и готовой одежды, “Оriginal textile and print” — выпуск готовых изделий из джинсовой ткани, аксессуаров и фурнитуры, предприятие “Еllа” — пошив женских пальто и изделий из кожи.
ООО “Оrient confection” и “Sladus produce” планируют расширить производство кондитерских изделий, ООО “Korton Оsiyo” — гофрированных коробок и ленты для фасовки фруктов и овощей. Проект предприятия “Аminovs company” направлен на выпуск бытовой техники, “Сentral Аsia” — строительных гвоздей, металлических проводов и электродов.
Немало проектов и в сфере услуг. В частности, ООО “Nazm-nur progress” нацелено на создание современной кардиохирургической клиники, организация “Global medical center” — расширение многопрофильного медицинского центра, ООО “Kilpyong leaders” — возведение парка и бизнес-центра.
В результате реализации этих проектов будет производиться экспортоориентированная продукция, налажены современные услуги и созданы сотни рабочих мест.