Сизга ва Ўзбекистон халқига футбол бўйича 23 ёшгача бўлган ёшлар ўртасида Хитойда ўтказилган Осиё чемпионатида мамлакатингиз терма жамоаси ғолиб бўлгани муносабати билан ўзимнинг самимий табрикларим ва энг яхши тилакларимни изҳор этиш мен учун катта шарафдир.
23 ёшгача бўлган ёшлар ўртасида Марказий Осиё минтақасидан биринчи бўлиб Осиё чемпионати ғолиблигига эришган мамлакатингиз жамоаси аъзоларининг бутун мусобақа давомида матонат ва жасорат намуналарини кўрсатгани мақтовга лойиқдир.
Мен ишонаманки, ушбу футболчилар яқин келажакда Ўзбекистон футболини ривожлантиришда муҳим роль ўйнайди ва мамлакатингиз ҳамда бутун Осиёнинг ғурур-ифтихорига айланади.
Ўзбекистон Республикаси раҳбариятининг саъй-ҳаракатлари билан ўзбек футболи янада юксак поғоналарни забт этишига шубҳа қилмайман.
Сизни ишонтириб айтаманки, мафтункор мамлакатингизда футболни янада ривожлантириш ва тарғиб қилишни тўла қўллаб-қувватлашга тайёрман.

Для меня большая честь выразить Вам и народу Узбекистана мои искренние поздравления и наилучшие пожелания в связи с победой сборной команды на чемпионате Азии по футболу среди молодежи до 23 лет в Китае.
Ваша страна первой из Центральноазиатского региона выиграла чемпионат Азии по футболу среди молодежи до 23 лет. Вся команда заслуживает похвалы за свою захватывающую игру и демонстрацию волевого характера в ходе чемпионата.
Я уверен, что эти игроки сыграют ключевую роль в продвижении футбола Узбекистана в ближайшие годы и станут гордостью вашей нации и всей Азии.
Я не сомневаюсь, что при поддержке руководства Республики Узбекистан узбекский футбол достигнет еще более высоких рубежей.
Я заверяю Вас в моей полной поддержке ускоренного развития и продвижения футбола в вашей прекрасной стране.