Кўксарой қароргоҳида Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаровни расмий кутиб олиш маросими бўлди.
Суратга тушиш маросимидан сўнг Президентлар Шавкат Мирзиёев ва Садир Жапаров шоҳсупага кўтарилди.
Ўзбекистон ва Қирғизистон давлат мадҳиялари янгради. Давлат раҳбарлари фахрий қоровул сафи олдидан ўтдилар.
Шундан сўнг Президентларнинг тор доирадаги музокаралари бошланди.
Аввал хабар қилинганидек, Шавкат Мирзиёев ва Садир Жапаров Ўзбекистон билан Қирғизистон ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини янада ривожлантириш ва мустаҳкамлаш масалаларининг барча йўналишларини кўриб чиқадилар.
Давлат раҳбарлари делегацияларнинг кенгайтирилган таркибдаги музокараларида икки томонлама ва кўп томонлама ҳамкорликнинг долзарб масалаларини, шунингдек, ўзаро муносабатларни янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қиладилар.
Музокаралар якунида давлат раҳбарларининг Қўшма баёноти қабул қилиниши, шунингдек, қатор ҳукуматлараро ва идоралараро ҳужжатлар имзоланиши кўзда тутилган.

В резиденции Куксарой состоялась церемония официальной встречи Президента Кыргызской Республики Садыра Жапарова.
После церемонии фотографирования Президенты Шавкат Мирзиёев и Садыр Жапаров поднялись на подиум.
Затем начались переговоры Президентов в узком кругу.
Как сообщалось ранее, Шавкат Мирзиёев и Садыр Жапаров рассмотрят весь спектр вопросов дальнейшего развития и укрепления узбекско-кыргызских отношений дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
На переговорах делегаций в расширенном составе главы государств обсудят актуальные вопросы двух- и многостороннего сотрудничества и перспективы дальнейшего развития взаимовыгодных отношений.
В завершение переговоров предусмотрено принятие Совместного заявления глав государств, подписание ряда межправительственных и межведомственных документов.