Давлатимиз раҳбари 2 декабрь куни Тошкент шаҳрида амалга ошириладиган бунёдкорлик лойиҳалари билан танишди.
Шавкат Мирзиёев Ислом Каримов номидаги «Тошкент» халқаро аэропортига ташриф буюрди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 25 январдаги қарорига мувофиқ бу ерда «Тошкент-4» халқаро йўловчи терминали қурилиши режалаштирилган. Бугунги кунда янги иншоот лойиҳасининг техник-иқтисодий асослари такомиллаштирилди.
Лойиҳа Ўзбекистон ва Жанубий Кореянинг банк ва жамғармалари ҳисобидан молиялаштирилади. Янги халқаро аэропортда соатига 1 минг 500 йўловчига хизмат кўрсатиш имконияти яратилади.
Президентимиз маблағлардан самарали фойдаланиш, қурилиш ишларини бошлаш учун ҳудудни тайёрлаш ва инфратузилмани ривожлантириш бўйича топшириқлар берди.
Давлатимиз раҳбари халқаро йўналишларда учиб келаётган йўловчиларга кўрсатилаётган хизмат сифатини ошириш бўйича қилинаётган ишлар билан танишди, қайта қурилаётган кутиш залини ҳам бориб кўрди. Бу ерда замонавий меҳмонхона қуриш, ахборот технологиялари асосида замонавий хизмат кўрсатишни йўлга қўйиш бўйича кўрсатмалар берди.
Аэропорт Ўзбекистоннинг остонаси. Шу боис бу ерда меҳмонлар учун барча шароит ва қулайликлар бўлиши керак, деди Президентимиз.

Глава нашего государства 2 декабря ознакомился с созидательными проектами, осуществляемыми в Ташкенте.
Шавкат Мирзиёев посетил международный аэропорт «Ташкент» имени Ислама Каримова.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 25 января 2017 года здесь запланировано строительство международного пассажирского терминала «Ташкент-4».
Проект по возведению терминала финансируется за счет средств банков и фондов Узбекистана и Южной Кореи. В новом международном аэропорту будет создана возможность ежечасно обслуживать 1,5 тысячи пассажиров.
Президент нашей страны дал поручения по эффективному использованию средств, подготовке территории к началу строительных работ и развитию инфраструктуры.
Глава нашего государства ознакомился с проводимой работой по повышению качества обслуживания пассажиров международных рейсов, посетил реконструируемый зал ожидания, поручил построить здесь современную гостиницу и организовать сервис с применением передовых информационных технологий.
Аэропорт — воздушные ворота нашей страны, поэтому здесь должны быть созданы все условия и удобства для гостей, сказал глава нашего государства.