Qirg‘iziston Prezidenti Toshkentga keldi
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қирғизистон Республикаси Президенти Алмазбек Атамбоев 5 октябрь куни давлат ташрифи билан мамлакатимизга келди.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Қирғизистон Президенти Алмазбек Атамбоев ва унинг рафиқасини Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев рафиқаси билан кутиб олди.
Ўзбекистон Президентининг 5-6 сентябрь кунлари Қирғизистонга давлат ташрифи чоғида бўлиб ўтган олий даражадаги мулоқотнинг давоми сифатида икки давлат раҳбарлари ўзаро манфаатли ҳамкорлик алоқаларини янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қиладилар, минтақавий ва халқаро сиёсатнинг долзарб масалалари бўйича фикр алмашадилар.
Ўзбекистон Республикаси ва Қирғизистон Республикаси ўртасида Қўшма декларация қабул қилиниши, шунингдек, турли соҳаларда ўзаро алоқаларни мустаҳкамлашга қаратилган қатор ҳужжатлар имзоланиши кутилмоқда.
Президентларнинг Тошкент шаҳрида бўлиб ўтаётган Ўзбекистон ва Қирғизистон саноат маҳсулотлари кўргазмасига ташриф буюриши ҳам режалаштирилган.

Qirg‘iziston Prezidenti Toshkentga keldi
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 5 октября в нашу страну с государственным визитом прибыл Президент Кыргызской Республики Алмазбек Атамбаев.
В международном аэропорту «Ташкент» имени Ислама Каримова Президента Кыргызстана с супругой встретил Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев с супругой.
В продолжение узбекско-кыргызского диалога на высшем уровне, состоявшегося 5-6 сентября в ходе государственного визита Президента Узбекистана в Кыргызстан, главы двух государств обсудят перспективы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества, а также обменяются мнениями по актуальным вопросам региональной и международной политики, представляющим взаимный интерес.Ожидается принятие Совместной декларации между Республикой Узбекистан и Кыргызской Республикой, а также подписание ряда документов по укреплению взаимодействия в различных сферах.
В программе визита — посещение главами государств выставки промышленной продукции Узбекистана и Кыргызстана в Ташкенте.