21 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қозоғистон Республикасининг биринчи Президенти Нурсултон Назарбоев ўртасида телефон орқали мулоқот бўлиб ўтди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари ва Қозоғистоннинг биринчи Президенти бир-бирини муборак Рамазон ҳайити билан самимий табриклаб, қардош халқларимизга фаровонлик, тинчлик-осойишталик ва равнақ тиладилар.
Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасидаги дўстлик, яхши қўшничилик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларида юксак даражага эришилгани алоҳида мамнуният билан қайд этилди.

21 апреля состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и первого Президента Республики Казахстан Нурсултана Назарбаева.
В начале беседы глава нашего государства и первый Президент Казахстана обменялись искренними поздравлениями в связи со священным праздником Рамазан хайит, пожелав братским народам двух стран благополучия, мира и процветания.
С особым удовлетворением отмечен нынешний высокий уровень узбекско-казахстанских отношений дружбы, добрососедства, стратегического партнерства и союзничества.