2018 йилнинг 10 февраль куни Теҳрон шаҳрига ташриф буюрган Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Эрон Ислом Республикаси Ташқи ишлар вазири Жавад Зариф билан учрашди. Бу ҳақда Ташқи ишлар вазирлигининг расмий сайти хабар берди.
Музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги икки томонлама муносабатларнинг ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди.
Вазирлар томонларни қизиқтирган барча соҳаларда Ўзбекистон-Эрон алоқаларини мустаҳкамлаш ва кенгайтиришдан манфаатдор эканликларини тасдиқладилар.
Минтақавий масалалар юзасидан фикр алмашиш чоғида алоҳида эътибор Афғонистондаги вазият ўзгаришига қаратилди, хусусан Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган “Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шерикчилик” номли Афғонистон бўйича халқаро конференция кун тартиби кўриб чиқилди.
Учрашувда БМТ, ШҲТ ва бошқа халқаро ташкилотлар доирасида ҳамкорлик қилиш масалаларига ҳам эътибор қаратилди.

10 февраля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Тегеран с визитом, встретился с Министром иностранных дел Исламской Республики Иран Мухаммадом Джавадом Зарифом. Об этом сообщила пресс-служба МИДа
Стороны обсудили состояние и перспективы двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях.
Министры подтвердили обоюдную заинтересованность в укреплении и расширении узбекско-иранских связей во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
В ходе обмена мнениями по региональной проблематике отдельное внимание было уделено развитию афганской ситуации, в том числе повестке дня предстоящей в г.Ташкенте международной конференции по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие».
На встрече также рассмотрены вопросы сотрудничества в рамках ООН, ШОС и других международных организаций.