Shavkat Mirziyoyev mamlakatimizda ishlab chiqarila boshlangan raqamli radiostansiya texnikalari bilan tanishdi, deya xabar berdi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Matbuot xizmati.
Ushbu zamonaviy mahsulotlar davlatimiz rahbarining qaroriga asosan “O‘zelektroapparat” zavodida ishlab chiqarilmoqda.
Xitoyning Hytera kompaniyasi bilan hamkorlikda tashkil etilgan ushbu loyiha samarasida 8 turdagi apparatlar tayyorlanmoqda. Ilg‘or texnologiyalarga asoslangan bunday texnikalar shu paytgacha yurtimizda ishlab chiqarilmas edi. Raqamli radiostansiya vositalari import o‘rnini bosishi, axborot xavfsizligini ta’minlashi bilan ulkan ahamiyatga ega.

Президент осмотрел современные средства связи
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с цифровыми радиостанциями, производство которых начато в Узбекистане, сообщает пресс-служба Президента Республики Узбекистан
Выпуск современной продукции в соответствии с постановлением Президента освоен на заводе «Узэлектроаппарат».
В результате реализации данного проекта совместно с китайской компанией Hytera налажен выпуск 8 видов аппаратов. Подобная техника, основанная на передовых технологиях, производится в нашей стране впервые. Цифровые рации сыграют важную роль в замещении импорта аналогичной продукции и обеспечении информационной безопасности.