O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasida 4-aprel kuni Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a’zosi va Yevroosiyo Global TB Caucus guruhi o‘rinbosari Alison Satti boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston va Buyuk Britaniya o‘rtasida o‘zaro ishonch hamda manfaatdorlikka asoslangan munosabatlar izchil rivojlanib borayotgani qayd etildi. Ikki davlat tuzilmalari o‘rtasida tashkil etilayotgan turli darajadagi muloqotlar mamlakatlarimiz o‘rtasidagi qonun ijodkorligi, savdo-iqtisodiy hamkorlik rivojiga yangi sur’at bag‘ishlagani ta’kidlandi.
Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a’zolari O‘zbekistonda ijtimoiy sohani rivojlantirishga davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishi sifatida qaralayotgani, “Sog‘lom ona – sog‘lom bola” tamoyili asosida olib borilayotgan ishlarga yuqori baho berdi.

В Законодательной палате Олий Мажлиса Республики Узбекистан 4 апреля состоялась встреча с делегацией во главе с членом Палаты лордов парламента Великобритании и вице-председателем Евразийской группы Global TB Caucus Элисон Сатти.
На встрече отмечалось, что узбекско-британские отношения, основанные на взаимном доверии и заинтересованности, последовательно развиваются. Контакты на различных уровнях между структурами двух государств придают новую динамику развитию двустороннего сотрудничества в сфере торговли, экономики и законотворчества.
Члены Палаты лордов парламента Великобритании высоко оценили тот факт, что в Узбекистане вопросы развития социальной сферы подняты на уровень государственной политики, а также работу, проводимую в соответствии с принципом «Здоровая мать — здоровый ребенок».
Британская делегация была подробно ознакомлена с деятельностью Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан.