O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 26 dekabr kuni Sankt-Peterburg shahrida Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin tashabbusi bilan o‘tkazilgan Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo davlatlar rahbarlarining norasmiy sammitida ishtirok etdi.
Yetakchilar joriy yilgi hamkorlik yakunlarini sarhisob qilib, 2023 yil uchun ustuvor vazifalarni muhokama qildilar. Mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Bugun, 27 dekabr kuni Prezidentimiz MDH davlatlari rahbarlari bilan birgalikda Sankt-Peterburgdagi Davlat rus muzeyiga tashrif buyurdi. Bu yerda mehmonlar muzey to‘plamidagi eksponatlar va san’at asarlari bilan tanishdi hamda norasmiy uchrashuv o‘tkazdi.
Shu bilan davlatimiz rahbarining amaliy tashrifi yakunlandi, u “Pulkovo” xalqaro aeroportidan Toshkentga jo‘nab ketdi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 26 декабря принял участие в неформальном саммите глав государств-членов Содружества Независимых Государств, проведенном по инициативе Президента Российской Федерации Владимира Путина в городе Санкт-Петербурге.
Лидеры подвели итоги взаимодействия в текущем году и обсудили приоритетные задачи на 2023 год. Состоялся также обмен мнениями по актуальным вопросам региональной и международной повестки.
Сегодня, 27 декабря Президент нашей страны вместе с главами государств-членов СНГ посетил Государственный Русский музей в Санкт-Петербурге, где гости ознакомились с экспонатами и произведениями искусства из собрания музея, а также провели неформальную встречу.
На этом рабочий визит главы нашего государства завершился, он вылетел из международного аэропорта “Пулково” в Ташкент.