“Uzbek Tigers” muhim g‘alabaga erishdi
Poytaxtimizda boks bo‘yicha nufuzli turnir bo‘lib o‘tdi – Jahon boks seriyasi (WSV) VIII mavsumi guruh bosqichida “Uzbek Tigers” jamoasi Kubaning “Cuba Domadores” jamoasiga qarshi jang o‘tkazdi.
Xalqaro havaskor bokschilar uyushmasi (AIBA) tomonidan tashkil etilgan turnirning bu yilgi bahslarida jamoalar uch mintaqaga bo‘lingan holda o‘zaro kuch sinashmoqda. “Uzbek Tigers” Amerika mintaqasidagi bahslarda ishtirok etmoqda. Bokschilarimiz “Colombia Heroicos” (Kolumbiya), “Cuba Domadores” (Kuba) va “Caciques de Venezuela” (Venesuela) kabi kuchli jamoalar vakillari bilan bellashmoqda.
Guruh uchrashuvlarining dastlabgi bahsida “Uzbek Tigers” safarda Kubaning “Cuba Domadores” jamoasidan mag‘lub bo‘lgan edi. Bu safar esa ikki jamoa vakillari “Universal” sport majmuasida ringga ko‘tarildi.
49 kilogramm vazn toifasida Hasanboy Do‘smatov Oskar Argilagos Perezni, keyingi bahslarda Shahobiddin Zoirov Robaysi Ramirezni (56 kilogramm), Isroil Madrimov Arlen Lopez Kardonani (75 kilogramm), Sanjar Tursunov esa Erislandi Savonni mag‘lubiyatga uchratdi. Yosh bokschimiz Iqboljon Xoldorov Endi Kruz Gomesga imkoniyatni boy berdi. Shu tariqa “Uzbek Tigers” va “Cuba Domadores” jamoalari o‘rtasidagi bahs 4:1 hisobida bokschilarimiz foydasiga hal bo‘ldi.
– Har bir jangga qattiq tayyorgarlik ko‘rmoqdamiz, – dedi Isroil Madrimov. – Raqib jamoaning har bir bokschisi ringda qanday harakat qilishini kuzatib keldik. Natijada muhim g‘alaba qo‘lga kiritildi. Umid qilamizki, kelgusi bahslarda ham muvaffaqiyatli ishtirok etamiz.
Endi “Uzbek Tigers” jamoasi 1 mart kuni “Colombia Heroicos” bilan Toshkentda raqobatlashadi.
– O‘zbekiston WSV – Jahon boks seriyasi yo‘nalishi bo‘yicha VIII mavsum uchrashuvlarini yuqori saviyada tashkil etganidan mamnunmiz, – dedi turnir supervayzeri Pet Fiakko (Kanada). – Bu mamlakatingizda sportni rivojlantirishga qaratilayotgan yuksak e’tibor, nufuzli musobaqalarni o‘tkazish borasida katta tajriba to‘planganidan dalolatdir.

“Uzbek Tigers” одержали важную победу
В Ташкенте состоялся престижный боксерский турнир в рамках группового этапа VIII сезона Всемирной серии бокса (WSВ), в ходе которого команда нашей страны “Uzbek Тigers” выступила против команды “Cuba Domadores” (Куба).
В нынешнем году состязания турнира, организованного Международной ассоциацией любительского бокса (АIBA), проходят в трех континентальных группах. “Uzbek Tigers” участвует в состязаниях Американского континента вместе с такими сильными командами, как «Colombia Heroicos” (Колумбия), “Cuba Domadores” (Куба) и “Caciques de Venezuela” (Венесуэла).
Первую встречу групповых состязаний “Uzbek Тigers” провели на выезде и проиграли кубинской команде “Cuba Domadores”. В этот раз две команды сошлись на ринге в спортивном комплексе «Универсал» в Ташкенте.
В весовой категории 49 килограммов Хасанбой Дусматов победил Оскара Аргилагоса Переза, в следующих поединках Шахобиддин Зоиров одолел Робайси Рамиреза (56 килограммов), Исроил Мадримов — Арлена Лопеза Кардону (75 килограммов), а Санжар Турсунов — Эрисланди Савона. Наш молодой боксер Икболжон Холдоров проиграл Энди Крузу Гомесу. Таким образом, поединок между “Uzbek Тigers” и “Cuba Domadores” завершился в пользу наших боксеров 4:1.
– Мы очень тщательно готовимся к каждому бою, – говорит Исроил Мадримов. – Перед состязаниями анализировали, как каждый соперник двигается на ринге. В результате достигнута важная победа. Надеемся, что так же успешно выступим в следующих встречах.
Теперь “Uzbek Тigers” 1 марта встретится в Ташкенте с командой “Colombia Heroicos”.
– Мы рады, что Узбекистан организовал на высоком уровне встречи VIII сезона Всемирной серии бокса, — говорит супервайзер турнира Пэт Фиакко (Канада). – Это свидетельствует о том, что в вашей стране уделяется большое внимание развитию спорта и накоплен солидный опыт в проведении престижных соревнований.