Жорий йилнинг 29-31 март кунлари Венгрия Бош вазири Виктор Орбан расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлади.
Бўлажак олий даражадаги музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, молиявий-техник ва маданий-гуманитар соҳаларда икки томонлама ҳамкорликни янада кенгайтириш истиқболлари муҳокама қилинади.
Бундан ташқари, халқаро сиёсат ва минтақавий ҳамкорлик масалалари юзасидан фикр алмашилади.
Ташриф доирасида Ўзбекистон ва Венгрия етакчи компаниялари вакиллари иштирокида Ўзбекистон-Венгрия ишбилармонлар кенгашининг биринчи йиғилиши ўтказилиши кўзда тутилган.
Бош вазир Виктор Орбан ташриф дастурига мувофиқ илмий ва тарихий объектлар билан танишади.
Ташриф якунида иқтисодиёт, энергетика, таълим ва кадрлар тайёрлаш, маданият, ҳудудлараро ҳамкорлик, бандлик ва меҳнат муносабатлари соҳаларида икки томонлама муносабатларни янада кенгайтиришга қаратилган келишувлар имзоланиши кутилмоқда.

29-31 марта этого года Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан посетит нашу страну с официальным визитом.
В ходе предстоящих переговоров на высшем уровне будут обсуждены перспективы дальнейшего расширения двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, финансово-технической и культурно-гуманитарной сферах.
Кроме того, состоится обмен мнениями по вопросам международной политики и регионального сотрудничества.
В рамках визита предусмотрено проведение первого заседания Узбекско-Венгерского делового совета с участием представителей ведущих компаний Узбекистана и Венгрии.
В соответствии с программой Премьер-министр посетит научные и исторические объекты.
Ожидается, что по итогам визита будут подписаны соглашения, направленные на дальнейшее углубление двусторонних отношений в сферах экономики, энергетики, образования и подготовки кадров, культуры, межрегионального сотрудничества, занятости и трудовых отношений.