Президент Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон ёшлари форумига йиғилган йигит-қизлар билан мулоқот қилди.
Тошкентдаги “Humo Arena” саройига келганлар ва ҳудудлардаги иштирокчилар ўз фикрларини, таклиф ва мулоҳазаларини очиқ баён этди.
Давлатимиз раҳбари барча долзарб ташаббусларни қўллаб-қувватлаб, улар бўйича мутасаддиларга шу ернинг ўзида кўрсатмалар берди.
– Форум давомида сизлар билан суҳбатлашган вазирлар менга саволларингни, фикрларингни айтиб берди. Давлат идоралари раҳбарлари ёшларнинг муаммоларини ота-она бўлиб, юрагидан ўтказиб, тизимли шуғулланмагани ҳақиқат. Энди ҳамма раҳбарлар ёшларнинг овозини эшитади, талабларини амалга оширади, – деди Шавкат Мирзиёев.
Президентимиз форум давомида билдирилган фикрлар ҳар томонлама таҳлил қилиниб, тегишли қарорлар қабул қилинишини таъкидлади.
– Мен сизларга бир сиримни айтаман: ҳудудларга борганда кўпроқ ёшлар билан учрашишга, улар билан гаплашишга ҳаракат қиламан. Чунки мен сизлардай кўзи ёнган, юраги ёнган ёшларни излайман. Сизлар шунга муносибсизлар, – деди Президент.
Форумда “Humo Arena” саройига келган 3 минг 300, шунингдек, ҳудудлардаги студияларда 26 минг нафардан зиёд ёшлар иштирок этди.
– Бугун тарихий учрашувимиз. Келинглар, бу доимий бўлиб қолсин. Халқимиз меҳр кўзда дегандек, бир-биримизга меҳримиз абадий бўлсин, – дея сўзини якунлади Шавкат Мирзиёев.
Форум иштирокчиларининг мамлакатимиз ёшларига мурожаати қабул қилинди.
Ушбу форум, Президент билан мулоқот мамлакатимиз ёшларига кўтаринки руҳ, унутилмас мотивация бағишлади. Тадбир якунидаги концерт катта байрам шодиёнасига айланиб кетди.

Президент Шавкат Мирзиёев побеседовал с молодежью, участвующей в Форуме молодежи Узбекистана.
Юноши и девушки, присутствующие на мероприятии в комплексе «Humo Arena» и собравшиеся в студиях на местах, открыто выразили свои мнения,предложения и идеи.
Глава государства поддержал все актуальные инициативы и дал соответствующие указания ответственным лицам.
— Министры, которые разговаривали с вами во время форума, передали мне ваши вопросы, мнения. Это правда, что руководители государственных органов не смотрели на проблемы молодежи глазами родителей, не занимались ими системно. Отныне все должностные лица будут прислушиваться к голосу молодежи, реализовать их запросы, — сказал Шавкат Мирзиёев.
В целом отмечалось, что мнения, высказанные в ходе форума, будут всесторонне проанализированы, по ним будут приняты соответствующие решения.
– Я вам раскрою один секрет: посещая регионы, я больше стараюсь встречаться с молодежью, говорить с ними. Потому что я ищу такую же, как вы, молодежь с горящими глазами, горячим сердцем. Вы этого достойны, — сказал Президент.
В форуме приняли участие 3,3 тысячи молодых людей, прибывших в комплекс «Humo Arena», а также более 26 000 юношей и девушек из студий на местах.
— Это историческая встреча. Давайте сделаем такие встречи регулярными. Радость — в возможности видеться, говорят в нашем народе. Тогда постоянными будут и наши теплые чувства друг к другу, — завершил свое слово Шавкат Мирзиёев.
Участники форума приняли обращение к молодежи Узбекистана.
Данный форум, диалог с Президентом подняли дух молодежи и придали ей огромную мотивацию. Красочный концерт в завершении мероприятия превратился в большой праздник.