Таваллуд топган куним муносабати билан чин дилдан табриклаб, самимий қутлов ва эзгу тилакларни йўллаган давлат ва ҳукумат бошлиқларига, хорижий сиёсат ва жамоат арбоблари, халқаро ташкилотлар раҳбарларига, ишбилармон доиралар вакилларига, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоаларига, турли касб эгалари бўлган барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлигимни изҳор этаман.
Менинг шаънимга билдирилган, мен учун ғоят қадрли бўлган ушбу табрик ва тилакларни, авваламбор, Ўзбекистон халқи ва давлатига юксак ҳурмат ва эҳтиром, мамлакатимизнинг бугунги ва эртанги кунига бўлган ишонч ифодаси сифатида қабул қиламан.
Фурсатдан фойдаланиб, меҳнатсевар, бағрикенг ва олижаноб халқимизга яна бир бор чин қалбимдан фарзандлик меҳримни ва ҳурматимни билдираман.
Кўпмиллатли халқимиз билан бирга бугунги мураккаб синовлардан муносиб ўтиб, жонажон Ўзбекистонимиз равнақи ва эл-юртимиз фаровонлиги йўлида олдимизга қўйган улкан мақсадларга албатта етамиз, деб ишонаман.

​Искренняя благодарность
Выражаю искреннюю благодарность главам государств и правительств, зарубежным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций, представителям деловых кругов, махаллинским и трудовым коллективам нашей страны, всем соотечественникам за поздравительные послания в связи с днем моего рождения.
Поздравления с добрыми пожеланиями, поступившие в мой адрес, я воспринимаю, прежде всего, как проявление высокого уважения к народу и правительству Узбекистана, знак уверенности в нынешнем развитии и завтрашнем дне нашей страны.
Пользуясь случаем, хочу еще раз от всего сердца выразить свою любовь и уважение нашему трудолюбивому, великодушному и благородному народу.
Уверен, что вместе с нашими многонациональным народом мы достойно преодолеем нынешние испытания и обязательно достигнем поставленных высоких целей во имя процветания родного Узбекистана и благополучия нашего народа.