Президент Шавкат Мирзиёев Анқарага келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоғаннинг таклифига биноан 19 февраль куни ташриф билан Туркияга келди.
«Эсонбуға» халқаро аэропортида давлатимиз раҳбарини Туркия ҳукумати аъзолари, Анқара музофоти ва шаҳри раҳбарияти, бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Бугун Президентлар раислигида Олий даражадаги стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи йиғилиши бўлиб ўтади. Музокараларда кўп қиррали Ўзбекистон-Туркия муносабатлари, аввало сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, молиявий, транспорт-коммуникация, таълим, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни кенгайтириш масалалари муҳокама қилинади.

Президент Узбекистана прибыл в Анкару
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана 19 февраля прибыл в Турцию с визитом.
В столичном аэропорту «Эсенбога» главу нашего государства встретили члены правительства Турции, руководители провинции и города Анкары, другие официальные лица.
Сегодня под председательством лидеров двух стран состоится первое заседание Совета стратегического сотрудничества высшего уровня. В ходе переговоров будут обсуждены вопросы расширения узбекско-турецкого многопланового сотрудничества, прежде всего в политической, торгово-экономической, инвестиционной, финансовой, транспортно-коммуникационной, образовательной, культурно-гуманитарной сферах.