Пойтахтимиздаги “Hyatt Regency” меҳмонхонасида футбол бўйича Европа ва жаҳон чемпиони, испаниялик таниқли спортчи Карлес Пуйоль иштирокида матбуот анжумани ташкил этилди.
Анжуманда Ўзбекистон футбол федерацияси аъзолари, ёш футболчилар, мухлислар ҳамда оммавий ахборот воситалари ходимлари иштирок этди.
Ўзбекистон футбол федерацияси томонидан миллионлар ўйини –футболни янада оммалаштириш ва мазкур спорт тури билан шуғулланувчиларнинг маҳоратини ошириш мақсадида қатор лойиҳалар амалга оширилмоқда.
Ана шундай тадбирлардан бири футбол юлдузи Карлес Пуйолнинг Тошкентга келишидир.
– Ўзбекистонга иккинчи маротаба келишим, – дейди Карлес Пуйоль. – Юртингиз менга жуда ёқади, халқингиз меҳмондўст. Тунда келишимга қарамай тантанали кутиб олишганини кўриб, қувондим. Мамлакатингизда сўнгги йилларда спорт жадал ривожланаётгани ва спортчиларингиз эришаётган юксак ғалабалардан хабардорман. Илк маротаба келганимга қарийб ўн йил бўлди. Ўтган вақт ичида пойтахтингиз таниб бўлмас даражада ўзгаргани ҳавасимни келтирди.
К.Пуйоль ташрифи доирасида пойтахтимиздаги футбол академияларида шуғулланаётган ёш спортчиларга маҳорат сабоқлари ўтказади. Шунингдек, Ўзбекистон чемпионати олий лигаси 28-тури доирасидаги “Пахтакор” ва “Олмалиқ” жамоалари ўртасидаги баҳсни кузатади.

В столичной гостинице “Hyatt Regency” состоялась пресс-конференция с участием чемпиона Европы и мира, известного испанского футболиста Карлеса Пуйоля.
В мероприятии приняли участие представители Федерации футбола Узбекистана, молодые спортсмены, болельщики и работники средств массовой информации.
Федерацией футбола Узбекистана реализуется ряд проектов в целях дальнейшей популяризации игры миллионов — футбола и повышения мастерства спортсменов.
В рамках этой работы организован и приезд в Ташкент звезды мирового футбола Карлеса Пуйоля.
— В Узбекистане я во второй раз, — говорит Карлес Пуйоль. — Мне очень нравится ваша страна, узбекский народ очень гостеприимный. Мне известно, что в последние годы в вашей стране ускоренно развивается спорт и ваши спортсмены достигают высоких побед. Прошло уже 10 лет со дня моего первого посещения Узбекистана. За истекший период ваша столица изменилась до неузнаваемости, что восхищает.
К.Пуйоль проведет мастер-классы для воспитанников футбольных академий нашей столицы, будет присутствовать на матче между командами “Пахтакор” и “Алмалык” в рамках 28-го тура высшей лиги чемпионата Узбекистана.