Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 21 ноябрь куни амалий ташриф билан мамлакатимизда бўлиб турган Россия Федерацияси Бош прокурори Игорь Красновни қабул қилди.
Икки томонлама кенг қамровли стратегик шериклик муносабатларини олий даражада эришилган келишувларга мувофиқ ривожлантириш масалалари кўриб чиқилди.
Терроризм, экстремизм, кибержиноятлар, коррупция ва ноқонуний миграцияга қарши курашиш соҳаларида, жиноий активларни қайтариш, сунъий интеллектни жорий этиш ва рақамлаштириш борасида бош прокуратуралар ўртасидаги ҳамкорликнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.
Мамлакатларимиз прокуратура идоралари ўртасида яқин мулоқотни йўлга қўйиш, ўзаро алоқа ва алмашинувларни кенгайтириш, қўшма тадбирлар ўтказиш зарурлиги таъкидланди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 21 ноября принял Генерального прокурора Российской Федерации Игоря Краснова, находящегося в нашей стране с рабочим визитом.
Были рассмотрены вопросы развития двусторонних отношений всеобъемлющего стратегического партнерства в соответствии с договоренностями, достигнутыми на высшем уровне.
Обсуждены практические аспекты взаимодействия по линии генеральных прокуратур в сфере борьбы с терроризмом, экстремизмом, киберпреступлениями, коррупцией и нелегальной миграцией, сотрудничества в области возврата преступных активов, внедрения искусственного интеллекта и цифровизации.
Отмечена необходимость налаживания тесного диалога, расширения контактов и обменов, проведения совместных мероприятий между органами прокуратуры двух стран.