Мамлакатимизда жамоат хавфсизлиги, тинчлик ва барқарорликни таъминлаш борасидаги кўп йиллик фидокорона меҳнати, хизмат бурчини бажариш ва миллий манфаатларимизни ҳимоя қилишда мардлик ва жасорат кўрсатгани ҳамда ёш авлодни она Ватанга садоқат руҳида тарбиялашга қўшган муносиб ҳиссаси учун қуйидагилар мукофотлансин:
Юлдашев Акмалжон Нуритдинович – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Тезкор таъминлаш бошқармаси бошлиғи
Анисимов Виталий Васильевич – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Жиноят қидирув бош бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
Раметов Махмуд Махсетович – Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги жиноят қидирув бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Абдусаттаров Жамшид Турсунбоевич (марҳум) – Тошкент вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати батальони катта инспектори
Баймирзаев Аваз Рустамбекович – Тошкент вилояти Ички ишлар бошқармаси Янгийўл тумани ёнғин хавфсизлиги бўлими ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми бўлинма командири
Мирзаев Баҳодир Бахтиёрович (марҳум) – Тошкент вилояти Бўка тумани ички ишлар бўлими автотранспорт воситалари техник ҳолати, улардан фойдаланиш қоидалари ва меъёрларига амал қилишни назорат этиш бўлинмаси катта инспектори
Тилляев Аваз Мансурович – Фарғона вилояти Қўқон шаҳар ички ишлар бошқармаси профилактика бўйича катта инспектори
Умрзақов Зиёвиддин Махаммадсолиевич – Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди гуруҳ командири
Ахмедов Эргашбек Эркинович – Хоразм вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
Джавлонов Хуршид Эргашевич – Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Жабборов Отабек Камолиддинович – Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Мажидов Зоҳид Абдурахманович – Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Рузиев Фаррух Талъатович – Тошкент шаҳар Олмазор тумани ички ишлар бошқармаси профилактика бўйича катта инспектори
Самаров Сахобжон Собиржонович – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отрядлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўлими катта офицери
Хожимуродов Бобир Гафурович – Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси ёнғин хавфсизлиги бошқармаси Жиззах шаҳар ёнғин хавфсизлиги бўлими катта инспектори
Эргашев Хасан Тухтамуродович – Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди гуруҳ командири
Адхамов Каримжон Комилович – Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси ёнғин хавфсизлиги бошқармаси Фарғона шаҳар ёнғин хавфсизлиги бўлими бошлиғи
Заитов Улуғбек Абдурахманович – Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари – тергов бошқармаси бошлиғи
Казаков Хамид Машарибович – Хоразм вилояти Ички ишлар бошқармаси ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Қурбанов Махсуд Хошимович – Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси эксперт-криминалистика бўлими бошлиғи
Миралимов Миржамол Юлдашевич – Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси бошлиғи
Пардаева Угилшод Нарматовна – Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси кадрлар бошқармаси бошлиғининг ташкилий-штат ишлари бўйича ёрдамчиси
Садиков Акрамхон Абдулазизович – Андижон вилояти Ички ишлар бошқармаси терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси бўлим бошлиғи
Тиллаев Рузикул Икромович – Навоий вилояти Нурота тумани ички ишлар бўлими профилактика бўйича катта инспектори
Хамраев Мустафо Умарович – Бухоро вилояти Қоровулбозор тумани ички ишлар бўлими профилактика бўйича катта инспектори
Эргашов Ойбек Ахматович – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Қоровул қўшинлари бош бошқармаси ҳарбий қисм қоровул бошлиғи
Юсупбаев Темур Куандикович – Қорақалпоғистон Республикаси Қўнғирот тумани ички ишлар бўлими профилактика бўйича катта инспектори
Азизов Сарвар Муйсинович – Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Бухаров Рафик Ботирович – Жиззах вилояти Зафаробод тумани ички ишлар бўлими профилактика бўйича катта инспектори
Норқулов Ғайратжон Номозович – Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
Сойидов Ғайратилла Нигматиллаевич – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Ёнғин хавфсизлиги бош бошқармаси мураккаб ёнғинларни ўчириш бўйича республика ихтисослаштирилган отряди экипаж командири
Саттаров Жасурбек Зуфарович – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги махсус отряди гуруҳ командири
Сафаров Дилшод Чориевич – Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди катта мутахассиси
Хайрилов Алишер Чориевич – Сурхондарё вилояти Олтинсой тумани ички ишлар бўлими профилактика бўйича инспектори
Юзбаев Нурлан Эрмухамедович – Тошкент вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати батальони ҳайдовчи-ходими

За многолетний самоотверженный труд в обеспечении общественной безопасности, мира и стабильности в стране, проявленные мужество и отвагу при исполнении служебного долга и защите национальных интересов, а также за достойный вклад в воспитание молодого поколения в духе преданности Родине наградить:
Юлдашева Акмалжона Нуритдиновича — начальника управления оперативного обеспечения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Анисимова Виталия Васильевича — оперуполномоченного по особо важным делам Главного управления уголовного розыска Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Раметова Махмуда Максетовича — заместителя начальника управления уголовного розыска Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Абдусаттарова Жамшида Турсунбоевича (посмертно) — старшего инспектора батальона дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Ташкентской области
Баймирзаева Аваза Рустамбековича — командира отделения военизированной части пожарной безопасности отдела пожарной безопасности Янгиюльского района Управления внутренних дел Ташкентской области
Мирзаева Баходира Бахтиёровича (посмертно) — старшего инспектора отделения контроля технического состояния автотранспортных средств, соблюдения правил и норм их использования отдела внутренних дел Букинского района Ташкентской области
Тилляева Аваза Мансуровича — старшего инспектора по профилактике управления внутренних дел города Коканда Ферганской области
Умрзакова Зиёвиддина Махаммадсолиевича — командира группы мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Наманганской области
Ахмедова Эргашбека Эркиновича — оперуполномоченного по особо важным делам управления уголовного розыска Управления внутренних дел Хорезмской области
Джавлонова Хуршида Эргашевича — заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Жаббарова Отабека Камолиддиновича — заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Наманганской области
Мажидова Зохида Абдурахмановича — заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Самаркандской области
Рузиева Фарруха Талъатовича — старшего инспектора по профилактике управления внутренних дел Алмазарского района города Ташкента
Самарова Сахобжона Собиржоновича — старшего офицера отдела по координации деятельности мобильных отрядов особого назначения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Хожимуродова Бобира Гафуровича — старшего инспектора отдела пожарной безопасности города Джизака управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Джизакской области
Эргашева Хасана Тухтамуродовича — командира группы мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Адхамова Каримжона Комиловича — начальника отдела пожарной безопасности города Ферганы управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Ферганской области
Заитова Улугбека Абдурахмановича — заместителя начальника Управления внутренних дел Сурхандарьинской области – начальника следственного управления
Казакова Хамида Машарибовича — заместителя начальника управления профилактики правонарушений Управления внутренних дел Хорезмской области
Курбанова Махсуда Хошимовича — начальника экспертно-криминалистического отдела Управления внутренних дел Самаркандской области
Миралимова Миржамола Юлдашевича — начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Главного управления внутренних дел города Ташкента
Пардаеву Угилшод Нарматовну — помощника начальника по организационно-штатной работе управления кадров Главного управления внутренних дел города Ташкента
Садикова Акрамхона Абдулазизовича — начальника отдела управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Андижанской области
Тиллаева Рузикула Икромовича — старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Нуратинского района Навоийской области
Хамраева Мустафо Умаровича — старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Караулбазарского района Бухарской области
Эргашова Ойбека Ахматовича — начальника караула войсковой части Главного управления караульных войск Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Юсупбаева Темура Куандиковича — старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Кунградского района Республики Каракалпакстан
Азизова Сарвара Муйсиновича — заместителя начальника управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Бухарова Рафика Ботировича — старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Зафарабадского района Джизакской области
Норкулова Гайратжона Номозовича — оперуполномоченного по особо важным делам управления уголовного розыска Управления внутренних дел Навоийской области
Сойидова Гайратиллу Нигматиллаевича — командира экипажа республиканского специализированного отряда по тушению сложных пожаров Главного управления пожарной безопасности Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Саттарова Жасурбека Зуфаровича — командира группы специального отряда Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Сафарова Дилшода Чориевича — старшего специалиста мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Бухарской области
Хайрилова Алишера Чориевича — инспектора по профилактике отдела внутренних дел Алтынсайского района Сурхандарьинской области
Юзбаева Нурлана Эрмухамедовича — сотрудника-водителя батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Ташкентской области