Россия Федерациясининг Чеченистон Республикаси раҳбари Рамзан Қодиров 16 октябрь куни амалий ташриф билан мамлакатимизга келди.
Рамзан Қодиров Ҳазрати Имом (Хастимом) мажмуасига ташриф буюрди. Меҳмонга мажмуа таркибидаги Қаффол Шоший мақбараси, Бароқхон ва Мўйи Муборак мадрасалари, Тилла Шайх ва Намозгоҳ масжидлари каби тарихий обидалар, Биринчи Президентимиз Ислом Каримов ташаббуси билан ҳудудда амалга оширилган кенг кўламли бунёдкорлик ва ободонлаштириш ишлари ҳақида маълумот берилди.
Чеченистон раҳбари Мўйи Муборак мадрасасида сақланаётган Усмон Мусҳафини кўрди.
Меҳмон Ўрта Осиё ва Қозоғистон мусулмонлари идораси раиси бўлиб ишлаган, машҳур исломшунос олим Шайх Муҳаммад Содиқ Муҳаммад Юсуф қабрини зиёрат қилди.
Делегация аъзолари «Artel Engeneеring» масъулияти чекланган жамияти маҳсулотлари кўргазмасини кўздан кечирди. “Gold Dried Fruits Export” масъулияти чекланган жамиятининг ишлаб чиқариш салоҳияти билан танишди.

Глава Чеченской Республики Российской Федерации Рамзан Кадыров 16 октября прибыл в нашу страну с рабочим визитом.
Рамзан Кадыров посетил комплекс Хазрати Имам (Хастимом). Гостю была представлена информация о таких исторических памятниках, составляющих единый ансамбль, как мавзолей Каффола Шоши, медресе Барокхон и Муйи Муборак, мечети Тилла Шайх и Намозгох, об осуществленной здесь по инициативе Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова широкомасштабной созидательной и благоустроительной работе.
Глава Чечни ознакомился с хранящейся в медресе Муйи Муборак уникальной рукописью священного Корана — Усмон Мусхафи.
Гость посетил место упокоения известного ученого-исламоведа Шейха Мухаммада Содика Мухаммада Юсуфа, работавшего председателем Управления мусульман Средней Азии и Казахстана.
Члены делегации ознакомились с выставкой продукции общества с ограниченной ответственностью «Artel Engeneеring», производственным потенциалом ООО «Gold Dried Fruits Export».