Президент Шавкат Мирзиёев Жиззах шаҳридаги Қозон федерал университети филиалида бўлди.
Бу университет Россиядаги энг қадимий ва кенг қамровли олий таълим муассасаларидан бири. Унинг Жиззах филиали ўтган йили иш бошлади ва бугунги кунда 325 нафар талаба таълим олмоқда. Умуман, муассаса 1 минг 88 ўринли.
Бу ерда даволаш иши, стоматология, фармация, тиббиёт биокимёси, журналистика, иқтисодиёт, геология, тилшунослик, дастурий муҳандислик, ахборот тизимлари ва технологиялари ҳамда технологик жараёнлар ва ишлаб чиқаришни автоматлаштириш каби 11 йўналишда мутахассис тайёрланади.
Давлатимиз раҳбари муассаса учун қўшимча бино ажратиб, қулайликларни кенгайтириш бўйича кўрсатма берди.

Президент Шавкат Мирзиёев посетил филиал Казанского федерального университета в городе Джизаке.
Этот университет является одним из старейших высших учебных заведений России и охватывает большое количество направлений обучения. Его Джизакский филиал открылся в прошлом году и в настоящее время обучает 325 студентов. В целом учреждение рассчитано на 1 тысячу 88 студентов.
Здесь готовят специалистов по 11 таким направлениям, как лечебное дело, стоматология, фармация, медицинская биохимия, журналистика, экономика, геология, лингвистика, программная инженерия, информационные системы и технологии, технологические процессы и автоматизация производства.
Глава нашего государства дал указание выделить учреждению дополнительный корпус и его расширить материально-технические возможности.