Prezident Toshkentga qaytib keldi
Futbol bo‘yicha jahon chempionatining ochilish marosimida ishtirok etgan O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 15-iyun kuni Toshkentga qaytib keldi.
Xalqaro futbol assotsiatsiyalari federatsiyasi (FIFA) tomonidan har to‘rt yilda tashkil etiladigan nufuzli musobaqada bu yil dunyoning 209 davlatidan saralangan eng kuchli 32 davlat terma jamoasi g‘oliblik uchun bahslashmoqda. Garchand, chempionatda O‘zbekiston terma jamoasi ishtirok etmayotgan bo‘lsa-da, hamyurtimiz, FIFA referisi Ravshan Ermatovning hakamlik qilishi o‘zbekistonlik har bir fuqaroni birdek quvontirmoqda.
Bir oy davom etadigan millionlar o‘yinida ishtirok etayotgan dunyoning eng kuchli terma jamoalari, eng kuchli futbolchilari muxlislarga unutilmas lahzalarni hadya etadi.
Jahon chempionatining ochilish marosimidan so‘ng Rossiya va Saudiya Arabistoni terma jamoalari maydonga tushdi. Uchrashuvda rossiyalik futbolchilar 5:0 hisobida g‘alaba qozondi.

Президент вернулся в Ташкент
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев, приняв участие в церемонии открытия чемпионата мира по футболу, 15 июня вернулся в Ташкент.
За победу в самом престижном соревновании четырехлетия, проводимом Федерацией международных футбольных ассоциаций (ФИФА), борются сильнейшие 32 сборные команды мира. Хотя сборная команда Узбекистана не участвует в чемпионате, на нему будет судить наш соотечественник, рефери ФИФА Равшан Ирматов, что радует всех узбекистанцев.
В течение месяца сильнейшие сборные команды, лучшие футболисты мира будут радовать болельщиков своей неповторимой игрой.
После церемонии открытия чемпионата мира состоялся матч между сборными командами России и Саудовской Аравии. На нем победу со счетом 5:0 одержали российские футболисты.