Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev 31 avgust kuni “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga borib, Mustaqillik monumenti poyiga gulchambar qo‘ydi.
Bu monument ona Vatanimiz, mard va jasur, tinchliksevar va mehnatkash, qahramon xalqimiz sharafiga qo‘yilgan obida. U Prezidentimiz g‘oyasi asosida davlatimiz mustaqilligining o‘ttiz yilligiga bag‘ishlab bunyod etilgan. Mamlakatimiz hayotidagi ulkan voqealar, xorijiy tashriflar chog‘ida bu yerga gul qo‘yish an’anagaaylangan.
Marosimda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va Senati, Prezident Administratsiyasi, vazirlik va idoralar, Toshkent shahar jamoatchiligi vakillari ham ishtirok etib, monument poyiga gullar qo‘ydi.

Глава нашего государства Шавкат Мирзиёев 31 августа посетил парк “Янги Узбекистон” и возложил венок к подножию монумента Независимости.
Этот монумент воздвигнут к тридцатой годовщине государственной независимости страны по идее Президента в честь нашей Родины, нашего отважного, мирного и трудолюбивого народа и его подвигов. Стало традицией возлагать цветы к его подножию по случаю знаменательных событий и во время визитов зарубежных делегаций.
В церемонии приняли участие и возложили цветы к монументу представители Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса, Администрации Президента, министерств и ведомств, общественности города Ташкента.