O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 23 iyun kuni iqtisodiy taraqqiyot, samarali boshqaruv va xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchi Suma Chakrabartini qabul qildi.
Mamlakatimizdagi ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar dasturining ustuvor yo‘nalishlari, shu jumladan sog‘liqni saqlash, ta’lim, suv ta’minoti sohalaridagi yangilanishlar ko‘rib chiqildi.
O‘zbekistonda investitsiya va ishbilarmonlik muhitini yanada takomillashtirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Yurtimizda Xalqaro tijorat sudi faoliyatini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha ko‘rilayotgan chora-tadbirlarning borishi hamda Jahon savdo tashkilotiga a’zo bo‘lish yuzasidan muzokaralar jarayoni muhokama qilindi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 23 июня принял советника по вопросам экономического развития, эффективного управления и международного сотрудничества Суму Чакрабарти.
Были рассмотрены приоритеты программы социально-экономических реформ в нашей стране, в том числе преобразования в сферах здравоохранения, образования, водоснабжения.
Особое внимание было уделено вопросам дальнейшего совершенствования инвестиционного климата и деловой среды в Узбекистане.
Обсуждены ход реализуемых мероприятий по созданию в стране Международного коммерческого суда, а также переговорный процесс по вступлению во Всемирную торговую организацию.