Президент замонавий алоқа воситаларини кўздан кечирди
Шавкат Мирзиёев мамлакатимизда ишлаб чиқарила бошланган рақамли радиостанция техникалари билан танишди, дея хабар берди Ўзбекистон Республикаси Президенти Матбуот хизмати.
Ушбу замонавий маҳсулотлар давлатимиз раҳбарининг қарорига асосан «Ўзэлектроаппарат» заводида ишлаб чиқарилмоқда.
Хитойнинг Hytera компанияси билан ҳамкорликда ташкил этилган ушбу лойиҳа самарасида 8 турдаги аппаратлар тайёрланмоқда. Илғор технологияларга асосланган бундай техникалар шу пайтгача юртимизда ишлаб чиқарилмас эди. Рақамли радиостанция воситалари импорт ўрнини босиши, ахборот хавфсизлигини таъминлаши билан улкан аҳамиятга эга.

Президент осмотрел современные средства связи
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с цифровыми радиостанциями, производство которых начато в Узбекистане, сообщает пресс-служба Президента Республики Узбекистан
Выпуск современной продукции в соответствии с постановлением Президента освоен на заводе «Узэлектроаппарат».
В результате реализации данного проекта совместно с китайской компанией Hytera налажен выпуск 8 видов аппаратов. Подобная техника, основанная на передовых технологиях, производится в нашей стране впервые. Цифровые рации сыграют важную роль в замещении импорта аналогичной продукции и обеспечении информационной безопасности.