Россия Федерацияси Ҳукумати раисининг ўринбосари Д.Рогозин бошчилигидаги делегация “Тошкент механика заводи” акциядорлик жамиятида бўлди.
Делегация аъзолари мазкур заводда самолётларнинг таркибий қисмларини ишлаб чиқариш цехи, композит материаллар ва захира қисмларини яратиш жараёни, кадрлар малакасини ошириш ва етук мутахассислар тайёрлаш ишлари билан танишди. Меҳмонларга корхонада бугунги кунда Ил-76 ва Ил-114 самолётлари учун таркибий қисмлар, йўловчи ҳамда юк ташувчи темир йўл вагонлари, локомотивлар учун эҳтиёт қисмлар ишлаб чиқарилаётгани, бир неча турдаги самолётларга халқаро стандартлар даражасида техник хизмат кўрсатилаётгани ҳақида сўзлаб берилди.

Делегация во главе с заместителем Председателя правительства Российской Федерации Д.Рогозиным посетила акционерное общество “Ташкентский механический завод”.
Члены делегации на заводе ознакомились с процессом работы цеха по производству комплектующих частей самолетов, процессом создания композитных материалов и запасных частей, мерами по повышению квалификации кадров и подготовке ведущих специалистов. Гостям была представлена информация о том, что на предприятии в настоящее время производятся комплектующие части для самолетов Ил-76 и Ил-114, железнодорожные вагоны для перевозки пассажиров и грузов, запасные части для железнодорожных локомотивов, а также организовано оказание авиатехнических услуг на уровне международных стандартов.