Rossiya Federatsiyasi Hukumati raisining o‘rinbosari D.Rogozin boshchiligidagi delegatsiya “Toshkent mexanika zavodi” aksiyadorlik jamiyatida bo‘ldi.
Delegatsiya a’zolari mazkur zavodda samolyotlarning tarkibiy qismlarini ishlab chiqarish sexi, kompozit materiallar va zaxira qismlarini yaratish jarayoni, kadrlar malakasini oshirish va yetuk mutaxassislar tayyorlash ishlari bilan tanishdi. Mehmonlarga korxonada bugungi kunda Il-76 va Il-114 samolyotlari uchun tarkibiy qismlar, yo‘lovchi hamda yuk tashuvchi temir yo‘l vagonlari, lokomotivlar uchun ehtiyot qismlar ishlab chiqarilayotgani, bir necha turdagi samolyotlarga xalqaro standartlar darajasida texnik xizmat ko‘rsatilayotgani haqida so‘zlab berildi.

Делегация во главе с заместителем Председателя правительства Российской Федерации Д.Рогозиным посетила акционерное общество “Ташкентский механический завод”.
Члены делегации на заводе ознакомились с процессом работы цеха по производству комплектующих частей самолетов, процессом создания композитных материалов и запасных частей, мерами по повышению квалификации кадров и подготовке ведущих специалистов. Гостям была представлена информация о том, что на предприятии в настоящее время производятся комплектующие части для самолетов Ил-76 и Ил-114, железнодорожные вагоны для перевозки пассажиров и грузов, запасные части для железнодорожных локомотивов, а также организовано оказание авиатехнических услуг на уровне международных стандартов.