Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғизистон Президенти Сооранбай Жээнбеков 14 декабрь куни «Ўзэкспомарказ»да ташкил этилган Ўзбекистонда ишлаб чиқарилаётган саноат маҳсулотлари кўргазмаси билан танишдилар.
Кўргазмада мамлакатимиз сўнгги йилларда иқтисодиёт соҳасида эришган ютуқлар, саноатнинг турли тармоқларида фаолият юритаётган компаниялар маҳсулотлари, илмий-ишлаб чиқариш марказларининг инновацион лойиҳа ва ишланмалари намойиш этилмоқда.
Президентлар мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада ривожлантиришда бундай кўргазмалар муҳим аҳамиятга эга эканини қайд этдилар.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Кыргызстана Сооранбай Жээнбеков ознакомились в Узэкспоцентре с выставкой промышленной продукции, производимой в Узбекистане.
На выставке демонстрируются достижения нашей страны в экономике за последние годы, инновационные проекты научных и производственных центров, продукция компаний, функционирующих в различных отраслях промышленности.
Президенты отметили важность подобных выставок для дальнейшего развития многопланового взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами.