11-12 ноябрь кунлари «Ўзбекистон» спорт мажмуасида қўл жанги бўйича Осиё очиқ чемпионати бўлиб ўтади.
Шу муносабат билан пойтахтимизда матбуот анжумани ўтказилди. Унда мамлакатимиз ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари қўл жанги федерацияси вакиллари, спортчи ва мураббийлар, оммавий ахборот воситалари ходимлари қатнашди.
Анжуманда мамлакатимизда ёш авлодни жисмонан ва маънан соғлом инсонлар этиб тарбиялаш, Ватанимиз обрўсини, халқимиз ғурур-ифтихорини янада юксалтиришнинг муҳим омили бўлган спортни ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилаётгани таъкидланди.
Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитаси ҳамда мамлакатимиз ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари қўл жанги федерацияси томонидан ташкил этилаётган нуфузли мусобақада қитъамизнинг ўндан зиёд давлатидан юздан ортиқ спортчи 16 вазн тоифасида ғолиблик учун баҳс олиб боради.
Осиё чемпионатида мамлакатимиз шарафини Рамазон Темиров, Ҳусниддин Сатторов, Шаҳбоз Турсунов, Ғиёсиддин Жамолиддинов, Олим Нормуродов, Равшан Абдулазизов, Муҳиддин Мамажонов, Нозим Эминжонов, Жаҳонгир Жумаев, Алпомиш Қурбонназаров, Ҳасан Бозоров, Муртазобек Мамашокиров, Жамшид Раҳмоналиев, Элбек Эшмуродов, Ботир Хўжабеков, Салоҳиддин Иброҳимов, Илёс Раимов, Баҳром Маҳмудов каби спортчилар ҳимоя қилади.

11-12 ноября в спортивном комплексе «Узбекистон» пройдет открытый чемпион Азии по рукопашному бою.
По этому случаю в столице прошла пресс-конференция. В ней приняли участие представители Федерации рукопашного боя правоохранительных органов нашей страны, спортсмены и тренеры, работники средств массовой информации.
Отмечалось, что в Узбекистане уделяется особое внимание воспитанию молодого поколения физически развитыми и духовно зрелыми личностями, дальнейшему развитию спорта, который является важным фактором прославления нашей страны и повышения ее авторитета на мировом уровне.
В данном престижном соревновании, организуемом Государственным комитетом Республики Узбекистан по физической культуре и спорту совместно с Федерацией рукопашного боя правоохранительных органов нашей страны, свыше ста спортсменов из более десяти государств Азиатского континента будут бороться за победу в 16 весовых категориях.
На чемпионате Азии честь нашей страны будут отстаивать такие талантливые спортсмены, как Рамазон Темиров, Хусниддин Сатторов, Шахбоз Турсунов, Гиёсиддин Жамолиддинов, Олим Нормуродов, Равшан Абдулазизов, Мухиддин Мамажонов, Нозим Эминжонов, Жахонгир Жумаев, Алпомиш Курбонназаров, Хасан Бозоров, Муртазобек Мамашокиров, Жамшид Рахмоналиев, Элбек Эшмуродов, Ботир Хужабеков, Салохиддин Иброхимов, Илёс Раимов, Бахром Махмудов.