Давлатимиз раҳбари Сергели туманидаги Янги Бунёдобод маҳалласида бўлиб, шароитларни кўздан кечирди.
Бу ерда 6 мингдан зиёд аҳоли яшайди. 13 та кўп қаватли уй, мактаб, болалар ва ўсмирлар спорт мактабида барча шароитлар яратилган.  Маҳалланинг драйвери – хизмат кўрсатиш. Яқинда маиший хизмат шохобчалари, тикувчилик корхонасини ўз ичига олган иш маркази барпо этилди. Уларда маҳаллий ёшлар фойдали меҳнат билан банд.
Президент тикувчилик корхонасидаги аёллар билан суҳбатлашди. Унинг раҳбари аёллар тадбиркорлигига берилаётган имкониятлар туфайли янги ускуналар олган, фаолиятини кенгайтирган.
– Биз нима учун хотин-қизлар масаласига алоҳида эътибор қаратамиз? Чунки бу оилага, фарзандларимизга, келажак авлодларимизга эътибордир, – деди Шавкат Мирзиёев.
Фуқаролар йиғини биноси замонавий қиёфага эга. Бу ерда кутубхона, тил ўрганиш тўгараклари ҳам бор. Маҳалла ҳудуди ободонлаштирилган. Ўйин ва спорт майдончалари таъмирланган. Икки йилда маҳаллада биронта жиноят содир этилмаган.
Маҳалла раиси ва фаоллари билан суҳбатда ёшлар бандлигини таъминлаш, маданий тадбирлар ва мусобақалар ташкил этиб, бўш вақтларини мазмунли ўтказиш ҳақида сўз борди. Туман раҳбарларига ижтимоий аҳамиятли лойиҳаларни кўпайтириш, куз-қиш мавсумига  тайёргарлик бўйича кўрсатмалар берилди.

Глава нашего государства посетил махаллю Янги Бунёдобод в Сергелийском районе.
Здесь проживает более 6 тысяч человек. В 13 многоквартирных домах, общеобразовательной и детско-юношеской спортивной школах созданы все условия. Драйвер махалли — сфера услуг. Недавно здесь был построен центр с пунктами бытового обслуживания и швейным предприятием. В них трудится местная молодежь.
Президент побеседовал с работницами швейного предприятия. Руководительница производства закупила новое оборудование и расширила деятельность благодаря возможностям, предоставленным женскому предпринимательству.
— Почему мы уделяем особое внимание благополучию женщин? Потому, что это забота о семье, детях, будущих поколениях, — сказал Шавкат Мирзиёев.
Современный облик имеет и здание схода граждан. В нем открыты библиотека, языковые курсы. Территория махалли благоустроена, отремонтированы игровые и спортивные площадки. За последние два года в махалле не было зафиксировано ни одного преступления.
В беседе с председателем и активистами махалли говорилось об обеспечении занятости молодежи, содержательной организации ее досуга через проведение культурных и спортивных мероприятий. Руководителям районов даны указания касательно увеличения социально значимых проектов, подготовки к осенне-зимнему сезону.