Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Эрон Ислом Республикаси Президенти Иброҳим Раисийнинг таклифига биноан расмий ташриф билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Бугун Эрон пойтахтида давлатимиз раҳбари Президент Иброҳим Раисий ва Олий диний раҳбар оятуллоҳ Сайид Али Хоманеий билан учрашувлар ўтказади.
Бўлажак олий даражадаги музокараларда мамлакатларимиз ўртасидаги кўп қиррали муносабатларни ва устувор йўналишлардаги амалий ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг долзарб жиҳатлари кўриб чиқилади. Минтақавий аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашилади.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Исламской Республики Иран Ибрахима Раиси отбыл в эту страну с официальным визитом.
Сегодня в иранской столице глава нашего государства проведет встречи с Президентом Ибрахимом Раиси и Верховным духовным лидером Ирана аятоллой Сайидом Али Хаменеи.
В ходе предстоящих переговоров на высшем уровне будут рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего развития узбекско-иранских многоплановых отношений и практического взаимодействия в приоритетных направлениях. Состоится обмен мнениями по региональной повестке.