Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Сингапур Республикаси Президенти Ҳалима Яқуб ҳузурида икки томонлама ҳужжатларни алмашиш маросими бўлиб ўтди.
Хусусан, ташриф давомида қуйидаги ҳужжатлар имзоланди:
– Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Сингапур Республикаси Ҳукумати ўртасида 2023-2026 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик тўғрисида меморандум;
– Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ва Сингапур Республикаси Ички ишлар вазирлиги ўртасида ҳамкорлик тўғрисида меморандум;
– Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ва Сингапур Республикаси Адлия вазирлиги ўртасида 2023-2024 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик дастури;
– Ўзбекистон Республикаси Маданият ва туризм вазирлиги ва Сингапур Республикаси Савдо ва саноат вазирлиги ҳузуридаги Сингапур туризм бошқармаси ўртасида ҳамкорлик тўғрисида меморандум;
– Ўзбекистон Республикаси Маданият ва туризм вазирлиги ва Сингапур туризм агентликлари миллий ассоциацияси ўртасида ҳамкорлик тўғрисида битим;
– Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ва Сингапур ҳамкорлик агентлиги ўртасида тадбиркорликни ривожлантириш, “яшил” иқтисодиёт соҳасидаги қўшма фаолият тўғрисида ҳамкорлик битими;
– Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги ҳузуридаги Хорижий инвестицияларни жалб этиш агентлиги ва Сингапур Республикаси Бизнес федерацияси ўртасида ҳамкорлик тўғрисида меморандум.

В присутствии Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Республики Сингапур Халимы Якуб состоялась церемония обмена двусторонними документами.
В частности, в ходе визита подписаны следующие документы:
– Меморандум о сотрудничестве между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Республики Сингапур в области культуры на 2023-2026 годы;
– Меморандум о сотрудничестве между Министерством внутренних дел Республики Узбекистан и Министерством внутренних дел Республики Сингапур;
– Программа сотрудничества между Министерством юстиции Республики Узбекистан и Министерством юстиции Республики Сингапур на 2023-2024 годы;
– Меморандум о сотрудничестве между Министерством культуры и туризма Республики Узбекистан и Управлением туризма Сингапура при Министерстве торговли и промышленности Республики Сингапур;
– Соглашение о сотрудничестве между Министерством культуры и туризма Республики Узбекистан и Сингапурской национальной ассоциацией туристических агентств;
– Соглашение о сотрудничестве между Министерством экономики и финансов Республики Узбекистан и Сингапурским агентством по сотрудничеству о развитии предпринимательства, совместной деятельности в сфере зелёной экономики;
– Меморандум о сотрудничестве между Агентством по привлечению иностранных инвестиций при Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан и Бизнес федерацией Республики Сингапур.