Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳридаги Халқаро инвестиция форуми доирасида Венгрия иқтисодий ривожланиш вазири Мартон Надни қабул қилди.
Икки мамлакат ўртасидаги савдо-иқтисодий ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг биринчи галдаги чора-тадбирлари муҳокама қилинди.
Тадбиркорлар ва ҳудудлар даражасидаги кооперацияни тубдан кенгайтиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Яқин ойларда тўғридан-тўғри авиақатновларни йўлга қўйиш, чуқурлашган саноат кооперацияси учун мўлжалланган тузилма шартларини тез фурсатда келишиш ва фаолиятини бошлаш муҳим экани таъкидланди.
Қишлоқ хўжалиги, фармацевтика, транспорт ва коммуникациялар, самарали молиявий воситаларни яратиш борасидаги лойиҳаларни тайёрлаш ва амалга ошириш ишларини тезлаштиришга келишиб олинди.

На полях Международного инвестиционного саммита в городе Ташкенте Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял министра экономического развития Венгрии Мартона Надя.
Были обсуждены первоочередные меры по дальнейшему развитию торгово-экономического сотрудничества между двумя странами.
Особое внимание обращено на кардинальное расширение кооперации на уровне бизнеса и регионов.
Отмечена важность запуска прямого авиасообщения в ближайшие месяцы, скорейшего согласования условий и начала деятельности площадки для углубленной промышленной кооперации.
Будут ускорены работы по подготовке и реализации проектов в области сельского хозяйства, фармацевтики, транспорта и коммуникаций, создания эффективных финансовых инструментов.