Давлатимиз раҳбари ҳар доим маҳсулот чиқаришдан олдин бозорини топиш, жаҳон брендларини олиб келиш зарурлигини таъкидлайди. Хорижий инвесторлар учун яратилаётган қулай ишбилармонлик муҳити натижасида Наманган вилоятида “Waikiki”, “Baldessarini”, “ZARA” каби брендлар остида кийимлар ишлаб чиқарилмоқда.
Яқинда очилган “Fazman tekstil”да ҳам иш шундан бошланди – Германиянинг дунёга машҳур “Hugo boss” бренди билан ҳамкорлик ўрнатилди.
Лойиҳа қиймати 20 миллион доллар бўлиб, бунинг ҳисобидан улкан иншоот барпо этилди, Германия ва Туркиядан замонавий ускуналар олиб келинди. Мингга яқин иш ўрни яратилди.
Корхона йилига 1 миллион дона костюм-шим ишлаб чиқариш қувватига эга. Улар бренд талабларига мослиги боис хушбичим ва юқори сифатли. Жорий йилнинг ўзида 15 миллион долларлик экспорт қилиш режалаштирилган.
Давлатимиз раҳбари иш жараёнини кўздан кечирди. Маҳсулотлар сифати ва экспорт салоҳиятини юқори баҳолади.
Корхонада ёшларга иш ўргатиш учун ўқув маркази ҳам ташкил этилган. Президентимиз ана шу ёшлар билан биргаликда суратга тушди.

Визит Президента Шавката Мирзиёева в Наманганскую область начался с посещения предприятия «Fazman tekstil» в Давлатабадском районе.
Глава нашего государства всегда подчеркивает, что перед налаживанием производства, необходимо определить рынок сбыта и сотрудничать с мировыми брендами. В результате создания благоприятной деловой среды для иностранных инвесторов в Наманганской области производится одежда под такими брендами, как «Waikiki», «Baldessarini», «ZARA».
Недавно открывшееся предприятие «Fazman tekstil» также начало работу именно с этого – было налажено партнерство со всемирно известным немецким брендом «Hugo boss».
В рамках проекта стоимостью 20 миллионов долларов была построена крупная фабрика, она оснащена современным оборудованием из Германии и Турции. Здесь создано около тысячи рабочих мест.
Предприятие способно выпускать в год 1 миллион костюмов и брюк. Продукция соответствует стандартам стильного бренда. Планируется, что в этом году экспорт составит 15 миллионов долларов.
Глава нашего государства ознакомился с технологическим процессом, высоко оценил качество продукции и экспортный потенциал предприятия.
Президент также посетил организованный здесь учебный центр, сфотографировался с молодежью, осваивающей профессию.