Toshkent xalqaro konferensiyasi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari Shaxin Mustafoyev bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish, mamlakatlarimizning an’anaviy yaqin va do‘stona munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Shaxin Mustafoyev davlatimiz rahbariga Ozarbayjon Prezidenti Ilhom Aliyevning samimiy salomi va eng ezgu tilaklarini yetkazdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama amaliy hamkorlikni kengaytirish, eng avvalo savdo, sanoat, qishloq xo‘jaligi, transport va logistiki loyihalarini ilgari surish hamda madaniy-gumanitar almashinuv dasturlarini amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Bo‘lajak oliy darajadagi sammitga tayyorgarlik doirasida Hukumatlararo komissiya va Ishbilarmonlar kengashining navbatdagi yig‘ilishlarini o‘tkazish, birinchi Hududlararo forumni tashkil etish yuzasidan kelishuvga erishildi.

На полях Ташкентской конференции состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с заместителем Премьер-министра Азербайджанской Республики Шахином Мустафаевым.
Обсуждены вопросы дальнейшего развития узбекско-азербайджанского взаимовыгодного сотрудничества, укрепления традиционно тесных и дружественных отношений междудвумя странами.
Шахин Мустафаев передал главе нашего государства искренние приветствия и наилучшие пожелания Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В ходе беседы особое внимание уделено вопросам наращивания практического взаимодействия, прежде всего по продвижению проектов в области торговли, промышленности, сельского хозяйства, транспорта и логистики, а также реализации программ культурно-гуманитарного обмена.
Достигнута договоренность о проведении в рамках подготовки к предстоящему саммиту на высшем уровне очередного заседания Межправительственной комиссии и Делового совета, организации первого Межрегионального форума.