Prezident Shavkat Mirziyoyev “Sharq taronalari” xalqaro festivalini yoritish uchun kelgan mahalliy va xorijiy blogerlar bilan suhbatlashdi.
– Keyingi yillarda Oʻzbekiston dunyoga ochilmoqda va xalqaro hamjamiyatga haqiqatni yetkazishga intilish bor. Eng muhimi, muhokama qilish, tanqid qilish mumkin, – dedi davlatimiz rahbari.
Mamlakatimizdagi islohotlarni, madaniyatimiz, tarixiy obidalarimizni butun dunyoga tarannum etishda blogerlarning oʻrni katta ekanini taʼkidladi.
– Sizlarni jonajon Oʻzbekistonimizda, qadimiy sivilizatsiya markazi Samarqandda koʻrib turganimdan juda xursandman. Bugun biz Oʻzbekistonning yangi tarixini yaratyapmiz. Maqsadimiz – xalqimizga xizmat qilish, odamlarni rozi qilish va kelajakka ishonch bilan qarashini taʼminlash. Bunga sizlar ham hissa qoʻshasizlar deb ishonaman, – dedi Prezident.
– Orangizda oʻzimizning qorakoʻzlarimizni koʻrib turibman. Bu menga iftixor bagʻishlaydi. Bilingki, Prezident sizlarni doim qoʻllab-quvvatlaydi, – deya taʼkidladi Shavkat Mirziyoyev.
Muloqot soʻngida Prezident blogerlar bilan suratga tushdi, ularning faoliyatiga muvaffaqiyatlar tiladi.

Президент Шавкат Мирзиёев встретился с отечественными и зарубежными блогерами, прибывшими на международный фестиваль «Шарк тароналари».
— В последние годы Узбекистан открывается миру и хочет всю правду довести до международного сообщества. Самое главное, можно обсуждать, критиковать, — сказал глава государства.
Он отметил важную роль блогеров в освещении осуществляемых в стране реформ, продвижении культуры и исторического наследия нашего народа на международном уровне, и что политика открытости Узбекистана будет продолжена.
— Очень рад видеть вас на узбекской земле, в древней колыбели цивилизации — Самарканде. Сегодня мы пишем новую историю Узбекистана. Наша цель — обеспечить комфортную жизнь народа, сделать так, чтобы он с уверенностью смотрел в будущее. Надеюсь, что и вы внесете свой вклад, — сказал глава государства.
— Вижу среди вас и наших блогеров. Я горд этим. Знайте, что Президент будет всегда поддерживать вас, — заключил Шавкат Мирзиёев.