Xalq banki: Mo‘ynoqliklarga shodlik ulashgan voqea
Aksiyadorlik tijorat Xalq banki aholiga xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish va mijozlarga qulayliklar yaratish maqsadida oxirgi uch yil davomida respublika bo‘yicha 130 ga yaqin tuman va shahar filiallarini zamonaviy qiyofada to‘liq qayta ta’mirlab, foydalanishga topshirdi.
Bugun ana shunday filiallardan navbatdagisi Qoraqalpog‘iston Respublikasining Mo‘ynoq tumanida yangidan foydalanishga topshirildi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mo‘ynoq tumani hokimi Saylovboy Doniyorov, aksiyadorlik tijorat Xalq banki Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududiy filiali rahbari Omongeldi Safarboyev va boshqalar mamlakatimizda olib borilayotgan jadal islohotlar Respublikamiznig eng chekka tumanlaridan biri sanalgan Mo‘ynoq misolida ham o‘z samarasini berayotganligini takidlashdi.
Ushbu tuman Qoraqalpog‘iston Respublikasining markazi Nukus shahridan 220 kilometr uzoqlikda joylashgan bo‘lib, bu yerda 21 mingga yaqin aholi istiqomat qiladi.
Xalq bankining zamon talablari darajasida qurilib jihozlangan Mo‘ynoq filialining yangi binosini foydalanishga topshirilishi mo‘ynoqliklar uchun quvonchli bayramga aylanib ketdi.
– Shu paytga qadar bizning tumanimizda bu kabi barcha qulayliklarga ega bo‘lgan zamonaviy bank yo‘q edi. Ushbu bank bilan avvalgisi o‘rtasida yer bilan osmon farq bor. Bank binosining ichiga kirib ko‘rdim, judayam chiroyli va zamonaviy qurilgan. Bu yerga keladigan aholi uchun yaratilgan qulayliklar, mebellar va jihozlarni ko‘rib ko‘zing quvnaydi. Davlatimiz rahbariga, bank mutasaddilariga mo‘ynoqliklar nomidan minnatdorlik bildiraman deydi mehnat faxriysi, Tajiguradova Sarvinoz.
Ma’lumot o‘rnida aytish joizki, o‘tgan yili Xalq bankining Oqmang‘it filiali 2 milliard 238 million so‘m mablag‘ hisobiga yangidan bunyod etilgan bo‘lsa, 2015-2016-yillarda bankning Taxiatosh, Kegeyli, Beruniy, Chimboy, Shumanay tuman filiallari to‘liq qayta ta’mirlanib foydalanishga topshirilgan.

Народный банк: радостное событие для Муйнакцев
Акционерно коммерческим банком “Халк банки” в целях повышения качества предоставления услуг населению и создания удобств для клиентов за последние три года по республике полностью реконструировано в современном облике и сдано в эксплуатацию около 130 зданий районных и городских филиалов.
На днях был открыт один из таких филиалов в Муйнакском районе Республики Каракалпакстан.
Этот район располагается на расстоянии в 220 километров от столицы Республики Каракалпакстан города Нукус и здесь проживают около 21 тысячи человек.
Открытие нового, оснащенного в соответствии с требованими времени современного здания Муйнакского филиала Народного банка превратился для муйнакцев в настоящий праздник.
Выступившие на церемонии открытия, останавливаясь на созданных условиях в филиале банка для населения и клиентов, отметили, что реализуемые в настоящее время интенсивные реформы дают свои плоды и на примере самого отдаленного региона нашей республики – Муйнакского района.
– До настоящего времени в нашем районе не было такого современного банковского здания, располагающего всеми удобствами, — говорит Тажигурадова Сарвиноз — Нынешнее здание банка кардинально отличается от прежнего. Здание прекрасно как снаружи, так и внутри, при строительстве использованы современные отделочные материалы. Радует созданные в здании условия для населения, мебель и другое оборудование. От имени муйнакцев выражаем благодарность главе нашего государства, ответственным лицам банка.
К сведению: в прошлом году Окмангитский филиал Народного банка был реконструирован за счет 2 миллиардов 238 миллионов сумов, а в период 2015-2016 годов полностью реконструированы и сданы в эксплуатацию Тахиаташский, Кегейлийский, Берунийский, Чимбайский, Шуманайский районные филиала банка.